Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Tajemství filmu Ďábel nosí Pradu: 5 věcí, které jste o něm nevěděli!

Tajemství filmu Ďábel nosí Pradu: 5 věcí, které jste o něm nevěděli!
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie
Filmy
Snímek Ďábel nosí Pradu je skvělý film na nedělní večer. Meryl Streep jako drsná šéfka magazínu Runway a Anne Hathaway jako nevýrazná stážistka, ze které se vyloupne krásný motýl. Je až k neuvěření, že tuhle hollywoodskou pecku natočili před více než deseti lety!

Časopis Runway je inspirován Vogue a role ďábelské Mirandy Priestly sedí na dlouholetou šéfredaktorku magazínu Annu Wintour. Tohle se o filmu tak nějak všeobecně ví. Pak jsou tu ale další věci, které běžný divák netuší nebo neměl šanci postřehnout.

1. Ve filmu se mihla supermodelka Gisele Bündchen, která si zahrála kamarádku Emily, což byla druhá Mirandina asistentka. Gisele souhlasila s natáčením jenom za podmínky, že nebude hrát modelku. Pokud vás zajímá, jak si Gisele udržuje svoje tělo bohyně, klikněte sem

2. Ačkoliv téma celého filmu je tak trochu povrchní, tvůrci udělali pro charitu, co se dalo. Meryl Streep vydražila všechny kostýmy, ve kterých vystupovala, a peníze dala na dobročinné účely. Dražily se první výtisky Harryho Pottera Ty dostala Mirandina dvojčata na čtení do vlaku. Vydražily se v přepočtu za 1 100 000 korun.

3. O roli stážistky Andy se praly třeba Juliette Lewis nebo Claire Danes. Nakonec se ve filmu objevila Anne Hathaway Od natáčení se za ty roky hodně změnilo. Věděli jste, že Anne je teď těhotná? Na její fotky s bříškem se můžete podívat tady

4. První den natáčení přišla Meryl k Anne a řekla jí: "Jsi pro tuhle roli perfektní. Jsem ráda, že budeme spolupracovat. Tak a to je poslední milá věc, co jsem ti řekla." A byla to pravda.

5. Druhá asistentka Emily přesvědčila na poslední chvíli režiséra Davida Frankela, že její postava by měla být z Anglie, ne z Ameriky. A začala mluvit s britským přízvukem. A právě Emily měla ve filmu nejlepší hlášky. Třeba: "Držím novou dietu. Nic nejím a když mám pocit, že omdlím, vezmu si kousek sýra."

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy