Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tajemství duetu Karla Gotta: Skladba Srdce nehasnou mě napadla na záchodě, říká Richard Krajčo

+ Dalších 19 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Naposledy spolupracoval Karel Gott (†80) s talentovaným hudebníkem Richardem Krajčem (42). Ten pro něj a jeho dceru Charllote Ellu napsal duet s názvem Srdce nehasnou. Fenomenální hit, který si zamilovali lidé napříč celým Českem. Zanedlouho to bude půl roku od smutné zprávy, která zaskočila tisíce fanoušků. Redakce eXtra.cz natočila aktuální zpravodajský film, ve kterém na Mistra vzpomínají velké osobnosti veřejného života. Jednou z nich je právě hudebně nadaný Richard Krajčo, který prozradil, kde vznikl nádherný duet.

Jeho skladby slyšel snad každý Čech a populární jsou i na sousedním Slovensku. Řeč je o frontmanovi kapely Kryštof Richardu Krajčovi, kterého v době, kdy duet Srdce nehasnou pro Mistra a jeho milovanou dceru skládal, lidově řečeno tlačil čas.

Gott oblíbeného hudebníka oslovil, zda by zvládl napsat duetovou skladbu pro něj a jeho dceru Charlottku. „S Ivankou a Karlem jsem se dohodl, že pokud se rozhodnu skladbu napsat, tak to musím udělat velmi rychle, aby to stihli s Charlottkou nazpívat,“ prozradil eXtra.cz hudebník, který rozhodně nečekal, že počet zhlédnutí skladby Srdce nehasnou na populárním videokanálu YouTube překročí hranici 37 milionů.

První rým

Ve filmu z produkce eXtra, který zpravodajsky připomíná fenomenální život Karla Gotta, Richard Krajčo popsal, co se všechno dělo, když ho Mistr oslovil ohledně napsání skladby Třeba i to, že první rým ho napadl v době, kdy mířil na toaletu, možná se z ní vracel. "A tam mě to napadlo. Ten první rým... Někdy se ví, co bůh chystá," prozradil na kameru uznávaný hudebník, který se netajil ani tím, co pro něj osobně spolupráce s Karlem Gottem znamenala.

Podívejte se ve videu na trailer k filmu. Dokumentární film Pět vzpomínek na Karla Gotta přineseme na webu eXtra.cz dne 14. března 2020

Související články

Další články