Celá soutěž krásy se mění od základu. Přišli noví majitelé, chtěli úplně změnit koncept s tím, že finálový večer budou vysílat přes internetovou televizi. Nakonec se nad nimi teda slitovala Prima, která je vzala na milost a celé to opět odvysílá.

Ale co nás zarazilo víc než šachování s právy na Českou Miss, nezájem televizí či změna názvu na Hledá se Česká Miss, je to, že až do poslední chvíle vedení uvažovalo o tom, že by po chudinkách holkách, které celý život sní o tom, že dostanou korunku, chtělo peníze!

„Dlouho se uvažovalo o tom, že by se zpoplatnily castingy, bylo to v jednání i při minulých ročnících, ale vždycky to někdo chytrý stopnul, protože se holky pak do toho nehrnuly, byla malá účast. A chtěli to zavést i letos, že by každá účastnice dala pět set korun, aby se mohla přihlásit. Na poslední chvíli to opět zatrhli, protože si uvědomili, jaká je obrovská hloupost chtít po nich peníze za to, že se na tři minuty projdou před porotou,“ prozradil nám hodně blízký zdroj, který na přípravách soutěže spolupracoval.

Tak jasně, majitelé na tom chtějí hlavně vydělat, ale jsou holky, které jsou z chudých rodin, pro ně je to hodně peněz, tak se radši nezúčastní. Přitom by na to vzhledově i myšlením měly. Ještě že se rozhodli od toho upustit, protože by pak skončili na pranýři, že jsou to spíš vyděrači než ti, co chtějí hezkým holkám pomoct v kariéře.

Teď se ukáže, jestli hlavní tvář nového ročníku Eva Čerešňáková, která žije se spolumajitelem soutěže Martinem Ditmarem, dokáže vzkřísit upadající projekt, kterému rok od roku klesala sledovanost. Minulý ročník, kdy vyhrála Andrea Bezděková (21) byl ze všech nejslabší.

Redakce eXtra.cz samozřejmě bude celé dění sledovat a informovat o zákulisní jediné národní soutěže krásy.