Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tajemný krvácející obraz: Klatovská madona stále děsí nejen místní

Zdroj: pixabay
Záhady a tajemno se nevyhýbají ani naší republice.V Klatovech leží kostel Panny Marie, který budí už několik staletí rozruch. Tajemný obraz, který tu visí už mnoho let, budí v některých lidech obavy a v některých zájem. Jakou záhadu toto místo opravdu skrývá?

V Klatovech se nachází na první pohled poněkud poklidný kostelík Panny Marie. Ovšem není tomu úplně tak a toto místo budilo nejen v historii hodně obav. Je tu totiž záhadný předmět, který nahání strach. Jde o starý obraz madony

Obraz, který vznikl podle italské předlohy, v Klatovech visí už staletí. V létě v roce 1985 se však stalo něco podivného a líbezná madona, která je vyobrazena na zdi, budí hrůzu. Najednou totiž začala krvácet Madona, která drží v náručí malého Ježíška, začala ronit rudé slzy. V té době však visela v chudé chalupě Ondřeje Hiršpergera.

Krvavou madonu ihned odnesl do kostela. Od té doby byl obraz nepřetržitě hlídán. Místní tvrdili, že po dobu 12 dní madona na obraze zavírala a otevírala oči. Obraz byl prohlášen za zázrak a byl vystaven na hlavním oltáři klatovského děkanského kostela.

Od té doby budí obraz velký zájem a je stále záhadou, jak to opravdu bylo. Byla krev na obraze opravdu z očí madony?

Související články

Další články