Voodoo je obvykle definováno jako synkretistické náboženství, které v sobě spojuje prvky křesťanství, afrického vodunu a několika dalších náboženských systémů. Panuje o něm mnoho pověr – často bývá pokládáno za druh černé magie a řada lidí si při vyslovení tohoto slova okamžitě vybaví oživlé mrtvoly (zombie), propichování panenek nebo dokonce kanibalismus.

Realita je však poněkud odlišná, což dokazuje i tato unikátní kolekce fotografií pořízených Anthonym Karenem.

„Jednou jsem o tajemných a údajně temných voodoo rituálech viděl dokument a zaujal mě natolik, že jsem se rozhodl odcestovat na Haiti. Jakmile jsem však do této karibské země dorazil, rychle jsem přišel na to, že o tomto náboženství – které dnes považuji za jednu z nejvíce organických a přírodních forem spirituality – existuje spousta mylných domněnek a falešných představ,“ říká známý americký fotožurnalista.

Anthony dále přiznal, že jediným důvodem, proč se voodoo dříve obával, byla jeho nevědomost. „Stejně jako jiná náboženství i voodoo má svoji temnou stránku – takzvaní bokorové skutečně mohou být považováni za kněze praktikující černou magii. To ale rozhodně není běžná praxe, naopak jde o poměrně vzácnou záležitost,“ dodal.

Upozorňujeme čtenáře, že některé snímky jsou drastické.