Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tajemné místo v srdci Krušných hor obrazem: V bývalé nacistické továrně dřeli váleční zajatci

Tajemné místo v srdci Krušných hor obrazem: V bývalé nacistické továrně dřeli váleční zajatci
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
velká galerie
V srdci Krušných hor se nachází mysteriozní místo známé jako bývalý důlní závod Sauersack. Osada, kterou na mapě najdete pod názvem Rolava, vznikla v 17. století a dodnes se vedou dohady o tom, zda se v této oblasti těžila cínová ruda již dříve. Důl na těžbu a zpracování cínu nechali během druhé světové války v roce 1940 postavit nacisté. V současné době jsou z objektu jen ruiny, se kterými si příroda poradila po svém.

Ruiny bývalého důlního závodu Sauersack můžete na první pohled přehlédnout, protože zbytky nacistické továrny se skrývají uprostřed lesa obrostlé přírodou, která se s tím vypořádává po svém. Zbytky bývalé nacistické továrny se nacházejí asi 3 kilometry od Přebuze.

Místo se stalo hojně navštěvovaným a každoročně k němu zamíří spousta milovníků historie, nadšenců do opuštěných míst nebo jen lidí, kteří náhodou zabloudí do těchto končin. Důlní závod Sauersack je možné navštívit v jakékoliv roční období.

Jakmile dorazíte na místo, okamžitě na vás dýchne duch tajemna a na poměrně rozsáhle ploše můžete prozkoumávat ruiny nacistické továrny, dokud nebudete mít dost. Kvůli těžbě není prostor příliš stabilní a během prozkoumávání si musíte dát pozor hlavně na četné díry v zemi.

V bývalé nacistické továrně dřeli váleční zajatci

Německá společnost Zinnbergbau Sudetenland GmbH, začala budovat velký důlní závod v roce 1940 během druhé světové války a dokončila ho o dva roky později. Psychicky a fyzicky velmi namáhavou práci v dole vykonávali muži z blízké Přebuzi a také váleční zajatci.

Podle dochovaných informací táborem prošly zhruba tři tisíce lidí. Ruiny zajateckých ubikací lze na místě stále jednoduše dohledat. V roce 2012 se bývalý důl stal přírodní rezervací s názvem Rolavská vrchoviště. Do galerie se můžete podívat na řadu unikátních snímků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy