Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Elvis Presley by slavil 85. narozeniny: Kolem jeho smrti dodnes kolují spekulace

Legendární Elvis Presley.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
záhada
Jedna z největších hudebních legend světa a král rokenrolu Elvis Presley by slavil 85. Zpěvákův odchod na druhý břeh před více než čtyřiceti lety dodnes provázejí pochybnosti. Najdou se i tací, kteří stále tvrdí, že svou smrt pouze předstíral. Jaké jsou nejznámější konspirační teorie, které byly ohledně jeho úmrtí vymyšleny?

Když byl Elvis Presley 16. srpna 1977 nalezen mrtvý na toaletě svého domu, rozpoutalo se doslova šílenství. Média se předháněla v tom, kdo bude mít pikantnější zprávu či fotografii spojenou se zpěvákovým úmrtím. Za ním, podle oficiální zprávy, stál infarkt

Presleyho našla jeho přítelkyně Ginger Alden ležícího v kaluži zvratků. Všechny snahy o jeho oživení byly marné - Elvis byl s největší pravděpodobností mrtev již několik hodin předtím, než byl nalezen. Lékař po více než tříhodinové pitvě uvedl jako příčinu smrti ischemickou arytmii, tedy nepravidelný tlukot srdce v důsledku infarktu.

Umělý Elvis?

Spekulace o tom, že Presley nezemřel, se začaly šířit jako lavina, kterou navíc podpořil snímek jeho těla. Ten pořídil jistý fotograf, který se vloupal do márnice a Elvise po smrti zvěčnil. Fanoušci si okamžitě všimli, že na obrázku nesedí několik věcí - muž na fotografii byl štíhlý, ačkoliv Elvis měl v posledních letech velkou nadváhu. Navíc neodpovídal ani tvar brady, a tak část veřejnosti přišla s tím, že šlo o nastrčenou figurínu.

Zpěvákovy obdivovatele navíc zarazil fakt, že pohřeb se konal již necelé dva dny po jeho smrti a umělcův manažer na něj dorazil rozesmátý a v havajské košili. V hlavách mnoha Elvisových příznivců tak začaly vznikat ty nejroztodivnější teorie.

Útěk do Argentiny či změna identity

Podle některých se Presley vydal na cestu do Argentiny. V den jeho smrti si totiž muž jménem John Burrows, který byl hvězdě podobný, zakoupil jednosměrnou letenku do Jižní Ameriky. Jméno Burrows navíc údajně používal Elvisův manažer, když při koncertních zájezdech rezervoval hotely.

Jiná teorie uvádí, že zpěváka přemístila sama FBI na neznámé místo a změnila mu i identitu. A to proto, že se Presley prý zapletl s mafií, která jej chtěla zlikvidovat.

Mnoho Elvisových příznivců věří, že jim hudební král nechal znamení na svém náhrobním kameni. Na tom stojí jméno Elvis Aaron Presley, přičemž jeho prostřední jméno bylo Aron s jedním A.

Asi nejneuvěřitelnějším důkazem toho, že je zpěvák naživu, má být film Sám doma, natočený v roce 1990. Tam jej jako člena komparzu měli fanoušci poznat ve scéně, kdy se Kevinova matka snaží získat letenku domů a údajný Elvis s vousy jí nahlíží přes rameno. A co na to říkáte vy? Věříte, že Presley odešel do hudebního nebe, nebo je skutečně stále mezi námi?

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy