Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tajemná mrtvola na Rokycansku: Lidé v ní vidí záhadně zmizelého otce Radovana Krejčíře

Mrtvola na Rokycansku: Může to být Lambert Krejčíř?
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
Pátrání

Policie v Plzeňském kraji minulý týden opět zveřejnila výzvu, kterou se snaží oslovit veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti záhadné mrtvoly. Ta byla nalezena na Rokycansku v roce 2014, a stále není jasné, o koho jde. Nyní ale lidé na sociálních sítích zareagovali vcelku nečekaně. V neznámém muži totiž poznali Lamberta Krejčíře, zmizelého otce podnikatele Radovana Krejčíře, který si kroutí pětatřicetiletý trest v Jihoafrické republice. Že by mohlo jít o dlouho pohřešovaného obchodníka, přitom není tak nereálné. 

Když policie znovu zveřejnila na sociálních sítích výzvu o pomoc při určení totožnosti neznámé mrtvoly, rozhodně nečekala takovou odezvu. „To je jasný Lambert Krejčíř. Okamžitě jsem ho poznala,“ napsala pod příspěvkem policie jedna z uživatelek. Nebyla přitom sama, kdo v mrtvole poznal zmizelého podnikatele. „Ten mrtvý muž vypadá přesně jako Lambert Krejčíř. A shodovala by se i doba, po kterou pozůstatky ležely někde venku od jeho zmizení,“ všiml si další z pozorných občanů.

Tomu, že jde o Krejčíře, by nasvědčovala i další fakta. "Ze znaleckých posudků vyplývá, že by se mělo jednat o muže tělesné výšky okolo 177 cm, větší hmotnosti," uvádí policie. Křejčíř byl přitom vysoký 174 cm a byl střední postavy. Policie také uvádí, že "přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit." Lambert Krejčíř přitom zmizel v roce 2002.

Tehdy se po otci nechvalně proslulého Radovana Krejčíře slehla zem. Byť zůstává v policejní databázi pohřešovaných osob, předpokládá se, že je dávno po smrti. Spekulovalo se, že zemřel během únosu, a kriminalisté jeden čas pracovali s verzí, že za vším stál příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka, který dlužil Krejčířovi 67 milionů korun. Podezření se ale nepotvrdilo.

Policie žádá o pomoc

U těla, které bylo objeveno na Rokycansku, nalezli policisté šusťákovou bundu značky Napapirji od výrobce Kingfield. Muž měl na sobě pánské koženkové pantofle značky Björndal se 3 přezkami, brýle tyrkysové barvy s označením D.D.Hamilton. U mrtvoly také ležel červený vysouvací odlamovací nůž.

"Opětovně se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při zjišťování totožnosti osoby. Žádáme občany, kteří by muže na fotografii poznali nebo mohli jakoukoli informací přispět k zjištění jeho totožnosti, aby kontaktovali bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo se přímo obrátili na kriminalisty Územního odboru Rokycany," uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy