Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tajemná moderátorka Lucia z Like House: Tuhle krásku znáte z dabingu i seriálů

Kdo vlastně k účastníkům reality show promlouvá?
Zdroj: Se souhlasem TV Prima, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Tajemný hlas

Kdo promlouvá k účastníkům a zadává úkoly v každé epizodě reality show Like House? Hlas patří šestatřicetileté herečce a dabérce Haně Kusnjerové, která se kromě dabingu věnuje i herectví. Objevila se v menších rolích třeba v seriálech jako Modrý kód nebo Svatby v Benátkách.

Za virtuální moderátorkou jménem Lucia stojí skutečná žena, nikoli počítačový program. Hlas, který promlouvá k soutěžícím v primácké reality show Like House, klade otázky, zadává úkoly a výzvy, patří herečce Haně Kusnjerové. Diváci ji mohou znát z dabingu, reklam, ale třeba i filmů jako Únos domů nebo seriálů, jako je Modrý kód, Ordinace v rúžové zahradě nebo Svatby v Benátkách.

Místo počítačového programu přišla ona

Ke spolupráci na reality show přizval herečku kreativní producent. Původně chtěl využít počítačový program, ale ten by prý nezvládl být sarkastický, drzý, důvtipný a lehce sexy. „Požádal mě, abych namluvila úvodní text v několika variantách. Ty první mi vrátil s tím, že mluvím opravdu jako robot a že mám dát do projevu víc jízlivosti, milosti a trochu futurismu. Tak jsem nahrála další varianty, ze kterých si vybral – a bylo,“ popisuje herečka.

Původně dlouho váhala, zda by měla tuto pracovní nabídku přijmout. Hlavní důvod byl čas. „Show se natáčí přes den, ale hlas Lucii se nahrává večer po natáčení. Přišla jsem tedy o volné večery, ale neměnila bych,” vysvětluje Hana.

Nahrávání zabere i dvě hodiny

Pro každou epizodu musí herečka připravit alespoň tři varianty intonací a barvy hlasu, aby bylo z čeho vybírat. „Nahrávání zabere něco kolem jedné až dvou hodin,” přibližuje a dodává, že nahrává buď z domova, nebo tam, kde se právě nachází.

Protože ji její hlas živí, musí se o něj patřičně starat. „Nekouřím, nekřičím, když nejsem rozmluvená, snažím se vyhýbat klimatizacím a studenému pití. A také se snažím odpočívat,” říká Hana Kusnjerová.

Reality show Like House vysílá televize Prima a skupinka influencerů se v ní snaží bojovat o výhru půl milionu korun. O vítězi rozhodnou diváci pomocí mobilní aplikace.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy