Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tajemná místa naší planety: Co skrývá těchto 8 zamaskovaných oblastí z Google Earth?

Tajemná místa naší planety: Co skrývá těchto 8 zamaskovaných oblastí z Google Earth?
Zdroj: koláž archiv
Během cestování po Google Earth můžete narazit na rozmazané a zamaskované plochy. Co se před námi snaží ukrýt?

1. Baker Lake (Kanada)

Vesnička Baker Lake v kanadském Nunavut je domovem Eskymáků. Na Google Earth je ovšem značná část jejího území začerněná. Proč? Podle konspiračních teorií černé plochy skrývají známky mimozemských civilizací.

2. Valencia City (Filipíny)

Filipínské Valencia City si na Google Earth také nezobrazíte v ostré kvalitě. Oblast je rozmazaná nejspíše kvůli utajenému vládnímu středisku na výrobu raket.

3. Michael Army Airfield (Spojené státy)

Na letecké základně Michael Army Airfield v Utahu se testují chemické a biologické zbraně. To bude asi ten hlavní důvod, proč snímek z Google Earth vypadá takto.

4. Volkel Air Base (Nizozemsko)

Také letecká základna v Nizozemsku se snaží před světem něco skrýt. Podle bývalého premiéra Ruuda Lubberse se jedná o úložiště dvaceti dvou amerických atomových bomb. Tuto informaci potvrdily i dokumenty, které v roce 2010 do světa vypustila stránka WikiLeaks.

5. Sibiř (Rusko)

Během průzkumu Sibiře můžete narazit na tuto záhadnou oblast. Opět se může jednat buď o raketovou základnu, nebo radarovou stanici. Existuje ale ještě jedna teorie, podle níž tam je jedno z měst, které v roce 1986 nechala vláda uzavřít. Během studené války zde probíhala výroba nukleárních zbraní.

6. Lake Keowee (Spojené státy)

Vodní nádrž v Jižní Karolíně je uživatelům Google Earth skryta. Spojitost to asi bude mít s jadernou elektrárnou Oconee.

7. Százhalombatta (Maďarsko)

Chcete si prohlédnout ropnou rafinérii maďarského Százhalombatta? Najdete jen tuhle zelenou plochu. Pod tímto maskováním se ale podle některých ve skutečnosti skrývá jenom tráva. Je snad něco pod ní?

8. Pacific Northwest (Spojené státy)

Oblast na severozápadě Severní Ameriky je střediskem výzkumného projektu HAARP, jehož úkolem je sledování ionosféry. Podle některých teorií je ale HAARP spíše tajnou zbraní, která má schopnost měnit počasí. Aniž bychom věřili konspiracím, je fakt, že něco je tu očividně skrýváno.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy