Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Tajemná identita nejslavnějšího graffiti umělce na světě Banksyho je možná odhalena! Může za to přeřek v rozhovoru

Zdroj: facebook
+ Další 4 fotografie
Banksy je jedním z nejslavnějších graffiti umělců na světě. Jeho tvorba má většinou silný politický nebo sociální podtext s vtipným nádechem a objevuje se na všech místech světa. Samotná autorova totožnost však nikdy nebyla odhalena. Dokonce i na fotkách a videích vystupuje s kapucí. Nyní se spekuluje o tom, že jeho totožnost byla odhalena.

Britský producent a dýdžej řečený Goldie v rozhovoru pro podcast Distraction Pieces nechtěně mluvil o Banksym jako o Robovi. „Dneska stačí dát na tričko komiksový nápis, podepsat to Banksy a je hotovo. Nic proti Robovi, podle mě je to skvělý umělec. Převrátil svět umění vzhůru nohama,“ řekl přesně.

A jeho přeřek způsobil pěkný rozruch. Okamžitě se začalo spekulovat, že Banksy je ve skutečnosti Robert Del Naja alias 3D z legendární skupiny Massive Attack. Ten toto tvrzení však automaticky popřel. „Byl by to hezký příběh, ale bohužel to není pravda. Přání je otcem myšlenky. Banksy je kamarád. Přišel na některé naše koncerty. Ale to je čistě náhoda, nic víc,“ uvedl Del Naja.

Několik teorií však stále tvrdí, že Del Naja musí být Banksy. Tvrdí to například i skotský novinář Craig William, který po Banksyho totožnosti v minulosti intenzivně pátral. Tuto teorii potvrzuje i fakt, že se Banksyho graffiti v minulosti objevily na místech, kde Massive Attack v minulosti koncertovali, a to celkem šestkrát. O Banksyho totožnosti se v minulosti hodně spekulovalo jako o Robinu Gunninghamovi, který studoval soukromou Bristol Cathedral School.

Banksy se proslavil například i tím, že letos v březnu otevřel hotel v městě Betlémě, plný satirických maleb zachycujících palestinsko-izraelský konflikt. Okna hotelu směřují přímo na zeď, která odděluje západní břeh Jordánu od Izraele.

Související články

Další články