Britský producent a dýdžej řečený Goldie v rozhovoru pro podcast Distraction Pieces nechtěně mluvil o Banksym jako o Robovi. „Dneska stačí dát na tričko komiksový nápis, podepsat to Banksy a je hotovo. Nic proti Robovi, podle mě je to skvělý umělec. Převrátil svět umění vzhůru nohama,“ řekl přesně.

A jeho přeřek způsobil pěkný rozruch. Okamžitě se začalo spekulovat, že Banksy je ve skutečnosti Robert Del Naja alias 3D z legendární skupiny Massive Attack. Ten toto tvrzení však automaticky popřel. „Byl by to hezký příběh, ale bohužel to není pravda. Přání je otcem myšlenky. Banksy je kamarád. Přišel na některé naše koncerty. Ale to je čistě náhoda, nic víc,“ uvedl Del Naja.

Několik teorií však stále tvrdí, že Del Naja musí být Banksy. Tvrdí to například i skotský novinář Craig William, který po Banksyho totožnosti v minulosti intenzivně pátral. Tuto teorii potvrzuje i fakt, že se Banksyho graffiti v minulosti objevily na místech, kde Massive Attack v minulosti koncertovali, a to celkem šestkrát. O Banksyho totožnosti se v minulosti hodně spekulovalo jako o Robinu Gunninghamovi, který studoval soukromou Bristol Cathedral School.

Banksy se proslavil například i tím, že letos v březnu otevřel hotel v městě Betlémě, plný satirických maleb zachycujících palestinsko-izraelský konflikt. Okna hotelu směřují přímo na zeď, která odděluje západní břeh Jordánu od Izraele.