Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Tajemná Beatrice Babišová: Víme, na čem chtěla ZBOHATNOUT!

Zdroj: reprofoto TV Nova, archiv
+ Dalších 10 fotografií
Kauza Babiš
Když se rodilo impérium Andreje Babiše (64), jeho první žena Beatrice Babišová už po jeho boku nestála. Sama se ale v 90. letech snažila podnikat. Vydala se však jinou cestou než její exmanžel. Lékařka Beatrice chtěla zbohatnout v hotelnictví!

Vesnice Mýto pod Ďumbierom leží u nejvyšší hory slovenských Nízkých Tater. A je spojena se snahou Beatrice Babišové zbohatnout. Exmanželka Andreje Babiše a matka Andreje Babiše mladšího totiž v 90. letech založila firmu, která tam měla provozovat hotel.

Podnik PENZIÓN RACIO - FIT spol. s r.o. byl zapsán do obchodního rejstříku 14. ledna 1994. Svůj vklad 50 tisíc slovenských korun Babišová splatila v únoru 1999. Za firmu podle záznamu v rejstříku jednala společnice Babišové, jejíž vklad byl třikrát vyšší.

Ačkoliv firma formálně stále existuje, nebylo možné dohledat, zda hotel v Nízkých Tatárch někdy skutečně fungoval. Jisté je, že v dnešních dnech tam žádný stejného jména nestojí.

V hotelu chtěla Babišová provozovat i restauraci, půjčovat tam sportovní potřeby, směňovat peníze a jak vyplývá z obchodního rejstříku, jeho nedílnou součástí měly být i wellness služby. K hotelu mělo patřit i placené parkoviště.

Dluhy na daních

Podle záznamů slovenské Finanční správy má firma Babišové od 22. ledna 2018 daňový nedoplatek, který činí 400 eur, v přepočtu něco přes 10 tisíc korun. I tato nízká částka naznačuje, že hotel zřejmě nikdy nebyl uveden do provozu.

Beatrice Babišová je kvůli synovi Babišovi ml. od minulého pondělí v centru pozornosti. Premiérův syn v reportáži Seznam Zpráv tvrdil, že byl unesen na Krym, aby nevypovídal v kauze Čapí hnízdo. Proti Andreji Babišovi je kvůli údajnému dotačnímu podvodu vedeno trestní stíhání.

Související články

Další články