K naprosto odpornému činu došlo zhruba před šesti lety v mešitě v anglickém hrabství Warwickshire. Osmatřicetiletý imám Noor Walile znásilnil v anglické mešitě malého chlapce.

Imám byl původně titul představeného muslimské obce, později titul všeobecně uznávaného znalce a učitele koránu. Něco jako dnešní profesor. Noor Walile byl jedním z místních imámů, profesorů a přicházel tedy do styku s dětmi.

Jednoho dne se ale stalo něco nepředstavitelného. Noor během jedné z hodin na záchodě v mešitě znásilnil svého žáka. Když později imám navštívil dům chlapcových rodičů, jeho žák před ním utekl a rodičům oznámil, že se do mešity už nikdy nevrátí.

„Zprvu Walile veškerá obvinění odmítl, ale poté přiznal, že spáchal něco velmi zlého, na co si ale nevzpomíná. Tvrdil, že se to stalo, protože do něj vstoupil ďábel,“ uvedla u soudu státní zástupkyně Jane Sarginson.

Obviněnému muži bylo přikázáno, aby odjel zpět do Indie a nikdy se nevrátil, jinak bude vše předáno policii. Muž opravdu odjel, ale po čase se vrátil, aby mohl být se svou manželkou a rodinou. Proto rodina zneužívaného chlapce předala vše policii.

Noor Walile u soudu vše přiznal a dostal šest let vězení.