Porucha se jmenuje trimetylaminurie neboli syndrom rybího zápachu. Je to vzácná porucha, při níž je narušen metabolismus glycinu. Nemoc se dědí a poprvé byla zkoumána v sedmdesátých letech. Pach je vylučován potem a močí a má ho na svědomí chybějící enzym. Situace je prý horší po konzumaci vajec, jater a rybího masa.

Kelly nic nebolí, ale její nemoc jí brání v normálním společenském životě. Šikanována byla odmala, stěžovali si na ni kolegové a jeden z šéfů jí chtěl nařídit pouze noční směny, aby se nedostávala do kontaktu s příliš mnoha lidmi.

Nemocná žena se sprchuje 4× denně a používá mnoho parfémů. Nic nepomáhá. Zkoušela si i několikrát za směnu měnit uniformu, ale zbytečně. Naštěstí její kolegové si už na její pach zvykli a nikdo si z ní neutahuje.

Největší oporou je jí manžel Michael, se kterým je už 16 let. „Vždycky se to snažil obrátit v nějaký vtípek,“ řekla Kelly DailyMailu.

Sám Michael říká, že si už na nezvyklý pach své manželky zvykl, i když ne vždy to bylo příjemné.

Kelly teď bere několik druhů léků a konzultuje svůj stav s lékaři. „Neexistuje žádná kouzelná pilulka. Nikdy to nevymizí úplně. Beru teď hotový koktejl léků a držím dietu,“ uzavírá Kelly.