Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Tahle žena se už 40 let nesměje. Podívejte se, co to udělalo s jejím obličejem!

Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

Pro věčně mladistvý vzhled jsou některé ženy ochotny udělat mnohé. Zatímco některé do sebe zběsile pumpují botox nebo podstupují děsivé množství plastických operací, jiné na to jdou trochu odlišnou cestou a odmítají se smát.

Třeba jako Britka Tess Christian, která se nesměje už neuvěřitelných čtyřicet let! Christian se původně přestala usmívat vlivem přísných poměrů v katolické škole, kde studentkám nebylo povoleno příliš projevovat své emoce. Později ale začala její posedlost permanentně nasazenou poker face a absolutní kontrolou nad obličejovou mimikou.

A je pravda, že dnešních padesát let byste jí podle fotografií nehádali, protože její obličej nevykazuje takřka žádné známky vrásek. Co to ale musí být za život, ve kterém se nesmějete a jenom maniakálně kontrolujete každý pohyb koutků?

Od podobné metody ostatně odrazují i psychologové a varují, že absence úsměvu se může nepěkně podepsat na duševním zdraví Smích je totiž signálem pro vypouštění endorfinů do těla. Pokud se člověk nesměje, mozek si to automaticky překládá, že je nešťastný.

Nulová mimika tváře může mít nakonec i negativní efekt a naopak může způsobit, že ochablé svaly budou teprve tvorbě vrásek přispívat.

V galerii si můžete prohlédnout, jak vypadá obličej ženy, která se oproti tomu směje celý život

Související články

Další články