Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tahle žena dlouhých 6 let nic nejedla. Jak může proboha žít?

Žena nejedla 6 let.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Ayllah-Beau Foley (22) už 6 let vůbec nic nejedla. Přesto netrpí anorexií. Je vyživována přes speciální hadičku, která vede přes nosohltan až do žaludku. Jak žena může vůbec přežít a proč nic nejí?

Všechno to začalo jako obyčejná žaludeční neuróza. Před 6 lety se Ayllah-Beau z Velké Británie vrátila z dovolené v Indii. Udělalo se jí ale špatně a od rána do večera zvracela. Lékaři si mysleli, že má problémy se žaludkem nebo střevy kvůli indickému jídlu. Jenže se tak trochu sekli.

Ayllah-Beau trpěla dál a bylo jí stále hůř. Pořád zvracela, měla bolesti žaludku a radikálně zhubla. Nikdo netušil, co se děje. Nebyla schopná jíst a udržet cokoliv v žaludku.

Po 18 měsících jí lékaři diagnostikovali gastroparézu. Poruchu, při které její žaludek není schopen přijímat normální jídlo.

Když se to Ayllah dozvěděla, byla to pro ni rána pod pás. Od té doby je živena přes hadičku, která je zavedena přes nosohltan a jícen přímo do žaludku. Už dlouhých 6 let! Dívka tak nemůže nic pozřít.

Nejhorší na tom je to, že její stav se pořád nelepší a lékaři jsou zoufalí. Pracují ale na léku, který by měl obnovit střevní tkáně a podpořit jejich růst. A tak má Ayllah pořád nějakou naději.

Související články

Další články