Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Taťána Gregor pořádá zdarma online koncerty pro seniory

Taťána Gregor pořádá zdarma online koncerty pro seniory
Zdroj: PENNY
Online koncerty
V neděli 17. května se konal online koncert v rámci Víkendu pro seniory, který pořádá zakladatelka Nadace Krása pomoci a nejkrásnější žena světa Táňa Gregor Brzobohatá. Díky ní si tak mohli babičky a dědečkové poslechnout své oblíbené interprety a nabrat sílu po uplynulých děsivých a osamělých měsících. Radost byla o to větší, že PENNY věnovalo nadaci finanční dar v hodnotě 700 000 korun na pomoc osamělým seniorům. A taková pomoc se počítá!

Společnost PENNY letos věnovala finanční dar Nadaci Krása pomoci už podruhé. Tentokrát byl určen na pomoc osamělým seniorům. Šek na 700 000 korun převzala sama zakladatelka nadace Taťána Gregor Brzobohatá v rámci online koncertu Víkend pro seniory. Celkově už PENNY nadaci věnovalo více než tři miliony korun.

Pomoc seniorům je důležitá

„Nadaci podporujeme už čtvrtým rokem, a právě nyní se ukázalo, jak je pomoc seniorům důležitá. Řada z nich zůstává ve strachu zavřená sama doma a potřebuje pomoc více než kdy jindy. Nejedná se jen o hmotnou pomoc, ale i v boji proti samotě. To je na tomto projektu unikátní, protože se zaměřuje i na tuto problematiku, která právě v této době dostala zcela jiný rozměr,“ říká Martin Peffek, jednatel společnosti PENNY a Taťána Gregor Brzobohatá, zakladatelka Nadace Krása pomoci, k tomu dodává: "Cítíme, jak starší lidé trpí tím, že jsou už celé týdny izolovaní. Riziko nákazy nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku a je pravděpodobné, že starší lidé budou izolovanější než zbytek populace i dlouho po tom, co to přestane být mediálním tématem. My jim ale chceme pomáhat překonat samotu dlouhodobě."

"Máme v plánu propojit aktivity dalších organizací, které se snaží řešit právě sociální izolaci seniorů, a jsme rádi, že máme partnera, který to dlouhodobě vnímá jako velmi důležité téma, moc si toho vážíme," doplňuje Michaela Stachová, ředitelka nadace.

Na konci loňského roku PENNY věnovalo Nadaci Krása pomoci šek na 639 848 korun, v březnu letošního roku 685 593 koruny a nyní je to rovných 700 000 korun, které putují na pomoc nadaci z prodeje časopisu S PENNY U STOLU. Celkově na podporu seniorům od roku 2017, kdy spolupráce začala, věnovalo PENNY přes 3 miliony korun.

Tahle země je i pro starý

Živé on-line koncerty v rámci akce Víkend pro seniory s podtitulem Tahle země je i pro starý odvysílala internetová televize Mall.TV. Cílem koncertů bylo podpořit seniory, kteří patří k nejvíce ohroženým skupinám onemocněním Covid-19. V rámci veřejné sbírky se v průběhu víkendových koncertů vybralo celkem více než 740 tisíc korun a sbírka stále ještě probíhá.

Sbírku i rozdělení jejího výtěžku zaštítí nadace Krása pomoci. Nadace Krása pomoci se v minulých týdnech zaměřila a stále zaměřuje na koordinaci akutní pomoci pro seniory. Řídí závozy potravin, léků, ochranných pomůcek nebo něčeho, co klienty potěší. Zprostředkovávají obědy, obstarávají jednání na úřadech, zajišťují komplexní poradenství nebo psychologickou podporu po telefonu. Prostě se snaží být tam, kde je potřeba.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy