Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Tahle potvora žije na vašem obličeji. A není rozhodně sama! Podívejte se na další fotky parazitů

+ Dalších 5 fotografií
Tihle zajímaví tvorečci jsou mikroskopičtí roztoči a líbí se jim na vaší kůži. Někteří z nich žijí přímo na vašem obličeji. Pojďme se na ně podívat do velké fotogalerie.

Tyhle malé tvorečky můžeme vidět pouze pomocí elektronového mikroskopu. A je to dobře, protože jinak by se nám asi dělalo špatně při každém pohledu do zrcadla. Tihle roztoči totiž nejsou moc sexy.

Živí se tukem, který uvolňuje lidská kůže, a je jich neuvěřitelné množství druhů.

Zajímavé je, že každá lidská populace má určitý typ roztočů, který si předává z generace na generaci. Tihle vzdálení příbuzní notoricky známých klíšťat s námi bydlí už od pravěku a nic s tím nemůžeme dělat.

Vědci dokonce tvrdí, že roztoči dokonale navázali vývoj svého druhu na vývoj člověka. Žijí všude, kam se podíváte. Najdeme je v uších, vlasech, genitáliích nebo na řasách.

„Je šokující, jak jsou dějiny lidí provázány s dějinami roztočů. Věříme, že výzkum roztočů může hodně povědět o vývoji lidstva. Jsme ale teprve na začátku výzkumu,“ uvedla pro odborný magazín PNAS doktorka Michelle Trautwein.

Pokud si myslíte, že vás se to netýká a tihle paraziti ve vaší kůži rozhodně nebydlí, tak se mýlíte. Vědci z Kalifornské akademie věd tvrdí, že je má úplně každý člověk. Můžete se věnovat hygieně třeba 20 hodin denně, ale oni se umí ve vaší kůži udržet a přežít opravdu drsné zacházení.

Mohlo by vás zajímat

Další články