Nejznámější česká animovaná postavička po letech ožije v nových dílech!

Krteček – nejpopulárnější postavička českého animátora a režiséra Zdeňka Milera – bude mít celkem 52 nových dílů!

Vytvoří je jedna z nejuznávanějších čínských režisérek a animátorek Zeng Weijing, kterou Zdeněk Miler osobně znal a velmi uznával.

„Když jsme se začali zhruba před třemi lety s čínskou televizí CCTV bavit o možnosti natočení nových dílů Krtečka, který je v Číně nesmírně populární, bylo pro mě téměř nepředstavitelné, že by nové díly mohl točit někdo jiný než paní režisérka Zeng Weijing. Můj dědeček se s ní totiž osobně znal a velmi ji uznával. Ona naopak velmi uctívá práci mého dědy, takže jsem přesvědčená, že Krteček je teď v těch nejlepších rukou,“ říká ke jménu režisérky nových dílů Krtečka Karolína Milerová, vnučka legendárního českého animátora a majitelka firmy Little Mole Cartoon. Ta koprodukční kontrakt se CCTV v pondělí osobně podepsala v Číně.

„Kdo nebyl přímo v Číně, tak jen těžko může pochopit, jak moc je tu Krteček populární. Nejenže ho bude natáčet asi nejslavnější čínská režisérka, ale vůbec největší pocty se Krtečkovi v nových dílech dostane tím, že tam vedle něj bude vystupovat i panda, která je v Číně posvátná. Je to v podstatě vyjádření té největší úcty, jakou vám mohou v Číně prokázat,“ spokojeně konstatuje Karolína Milerová, která věří, že díky spolupráci se CCTV se slavné dílo jejího dědečka posune ještě dál.

„CCTV pro nové díly sehnala nejkvalitnější možný tým. Partnerem celého projektu je také Česká televize. Naši diváci se tak vůbec nemusí bát, že by Krteček ztratil něco z toho, co z něj udělalo jednu z nejpopulárnějších dětských postaviček nejen v Česku, ale i na světě,“ ujišťuje všechny Karolína Milerová.