Mladistvý vzhled v pozdějších letech můžete svádět na genetiku, ale co si budeme povídat. Ještě větší roli hraje způsob, jak se ke svému tělu po celé ty roky chováte. A když se huntujete tunami chemických potravin, bez cigarety nedáte ani ránu a jedinou vaší fyzickou aktivitou je klikání myší, nemůžete jednoduše očekávat, že budete věčnou mladicí. Důkazem místo keců budiž dvaapadesátiletá Pamela Jacobs z britského Leedsu.

I přes skutečnost, že má za sebou už půlku století, stále vypadá neuvěřitelně dobře a lidé si ji dokonce zaměňují za přítelkyni jejího syna. Jen tak mimochodem – tomu je teprve dvacet jedna.

„Muži můj vzhled komentují a na můj věk říkají věci jako ‚Nevěřím ti‘ nebo ‚Určitě lžeš‘. Já se jich ale vždycky ptám: ‚Která žena by si přidávala roky navíc?‘“ svěřila se žena se svými milými trápeními, které jí mladistvá vizáž přináší. Zároveň ale sdělila, že třebaže o ni mladší muži skutečně zájem projevují, raději preferuje své vrstevníky. Její syn se proto nemusí obávat té trapné chvíle, kdy by si domů přivedla partnera jeho věku.

A jaké je tedy její tajemství úspěchu?

Na prvním místě Jacobs vyzdvihuje kokosový olej, který si dvakrát denně aplikuje na pokožku celého těla. Domov zásadně neopouští bez opalovacího krému s ochranným faktorem 25. Neopomíná ani na cvičení a saunu jednou týdně. A základem je samozřejmě i zdravá strava, které vévodí hodně zeleniny, na bílkoviny bohaté potraviny a hrst mandlí každý den.

„Jsem zastánkyní pravidla 80/20, což znamená 80 % zdravého jídla a 20 % příležitostného moučníku, trošky alkoholu nebo organické tmavé čokolády.“

Prohlédněte si pořádně naši galerii a možná taky vy zvážíte podstatnou změnu vaší životosprávy!