Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Tahle mladá žena šokovala svět fotkou: Co je na ní tak strašného?

Tohle je fotka pořízená jen několik málo minut po znásilnění. Amber nalákal do sprchy opilý muž Shakir a pak se na ni nečekaně vrhl.
Zdroj: Instagram/Amber Amour
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Sebrala obrovskou odvahu a po děsivém zážitku udělala něco nečekaného. Ostatní ženy by na to neměly. Místo toho, aby se v soukromí vzpamatovávala z útoku, který prožila, vyvěsila bezprostředně po něm na Instagram fotku.

Díky tomu se stala obrovskou inspirací pro ženy a dívky po celém světě. Na fotce pláče a je nahá. Jen pár minut potom, co byla znásilněna, se rozhodla, že o tom nebude mlčet.

Amber Amour z New Yorku je aktivistkou a snaží se na problém znásilňování upozornit veřejnost Rozjela proto před několika lety kampaň Stop znásilňování. Mladá žena věří, že tím pomůže ostatním ženám, které mají stejný zážitek a bojí se o tom mluvit. Když byla znásilněna, rozhodla se, že se o to podělí s ostatními. Nemá se za co stydět. Stává se to běžně a důležité je si to nenechat pro sebe. Své zážitky tak sdílí s celým světem.

Sedmadvacetiletá Amber chtěla pouze veřejnost informovat o své nové kampani a odjela proto do Kapského Města v Jižní Africe. Tam se ale sama stala obětí znásilnění Opilý muž jménem Shakir se na ni nečekaně vrhl ve sprše, kam s ním souhlasila jít.

Z toho, co se stalo, jí bylo strašně zle. Nedokázala se vzpamatovat. Byla v šoku. Nestalo se jí to totiž poprvé. V pouhých dvanácti letech byla znásilněná poprvé.

Teď do světa hlásá, že naše tělo je jen naše a nikdo nemá právo na něj sáhnout, pokud si to nepřejeme.

Na Instagramu se stala hvězdou a ikonou mnohých žen. Její kampaň sklízí jeden úspěch za druhým.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy