Je to sice věc osobního názoru a vkusu, ale nejlépe Alyson vypadala v době, kdy hrála ve světoznámém seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Vyjma první série měla tmavší vlasy, opálenou pleť a dali si na ní záležet i stylisti.

Jenže seriál se už dál netočí a Alyson už o sebe očividně moc nedbá. Vrátila se ke své původní barvě, ve které ale vypadá vybledle. Už zkrátka nemá šmrnc. Zase ale jakoby se vrátila o pár let zpátky, do doby, kdy hrála v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, anebo v „Prcičkách“, které ji rolí flétnistky Michelle proslavily.

Alyson místo filmování hraje roli mateřskou. Stará se o dvě dcery Keevu Jane a Satyanu Marii. Obě má s hereckým kolegou Alexisem Denisofem. Když byla herečka těhotná poprvé, natáčela se zrovna 4. série HIMYM. Kostymérkám i kameramanům se její těhotenství dařilo šikovně skrývat (Alyson například nosila velké kabelky, za které bříško schovávala). Se skutečným těhotenským břichem se pak objevila jen jednou, a to v epizodě, v níž vyhrála soutěž v požírání hot dogů.