Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tahle krásná dívka zemřela na rakovinu, ale rodině zanechala tajný vzkaz. Připravte si kapesníky!

Dívka, která dojímá své rodiče i měsíc po své smrti.
Zdroj: Facebook/People

V květnu tohoto roku prohrála třináctiletá britská dívka Athena Orchard svůj boj s rakovinou. Zemřela na rakovinu kostí, která postihla její páteř, levé rameno a hlavu. Její rodina se z toho samozřejmě dlouho dostávala, ale alespoň malou útěchu našla v epickém vzkazu, který jim Athena tajně zanechala.

Dlouhé rozloučení obsahující 3000 slov schovala za zrcadlo ve svém dětském pokoji, které objevil její otec Dan, když uklízet Athenin pokoj. A co například obsahuje?

„Každý den je speciální, takže si jej užívejte. Klidně zítra můžete dostat smrtelnou nemoc, takže užívejte každého dne, který se vám dostává. Život je špatný pouze v případě, že si ho špatný uděláte,“ píše například v dojemných zprávách o tom, jak bojovala s nemocí.

„Štěstí si nachází člověk sám v sobě. Život není o šťastném konci, je to o tom příběhu. Cílem našeho života je žít život s cílem. Štěstí je směr, nikoli cíl cesty. Děkuji, že existujete. Buďte šťastní, svobodní, vždy mladí duchem.“

„Láska je jako sklo, krásné na pohled, ale velmi lehce se rozbije. Pokud vás někdo miluje, nepřipustí, aby láska zmizela, ať je v jakékoli situaci. Život je plný šťastných i smutných chvil. Nikdy se nevzdávejte někoho, bez koho si nedokážete představit den. Láska není o tom, že pořád říkáte ‚miluji tě‘, je o tom, že to i dokazujete. Láska je jako vítr. Můžete ho cítit, ale nemůžete ho vidět. Čekám, až se zamiluji do někoho, komu můžu otevřít své srdce.“

„Láska není o tom, s kým můžete strávit budoucnost. Život je hra pro všechny, ale láska je cena, kterou můžete vyhrát.“

Athenina rodina řekla, že jim nic o vzkazu neprozradila, ale zrcadlo, za kterým ho našli, si navždy ponechají jako vzpomínku.

Související články

Další články