Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tahle jména dávají Češi dětem nejčastěji: Na jakém místě skončil Rolex?

Češi si naštěstí zachovali zdravý rozum. Jaká jména dávají dětem
nejčastěji?
Zdroj: archiv
+ Dalších 16 fotografií
Český statistický úřad se podělil o statistiku jmen, která dávali v uplynulém roce Češi svým dětem nejčastěji. Na nejvyšších příčkách jasně převažují tradiční jména. Nezřídka se ale stává, že i u nás se narodí miminko s bizarním jménem, kvůli němuž pak celý život trpí. Velký poprask v prosinci způsobil Rolex z Pardubického kraje. Inspiroval se bláznivým nápadem někdo další?

Češi jsou naštěstí ještě v pořádku a zdravým rozumem při výběru jmen pro ratolesti nepohrdají. V minulém roce jasně vedla klasická jména. Co se dívek týče, nejoblíbenější je Eliška. U chlapců pak s přehledem vede Jan.

V trojici nejčastějších holčičích jmen pak figurují i takové stálice jako Tereza a Anna. U kluků se za Janem umístili Jakub a poněkud překvapivě Matyáš. V oblibě jsou i jména Ondřej, Vojtěch či David a Ema, Sofie nebo Natálie. Zkrátka normální pěkná jména, která se líbí každému.

Ne všechna miminka však mají takové štěstí. Někteří rodiče se nechávají při výběru unést a zadělají svým ratolestem na pořádné životní utrpení. V prosinci Českem pořádně zamávalo novorozeně z Pardubického kraje, na kterém rodiče obzvlášť vyřádili. Pojmenovali ho Rolex a na internetu se zvedlo hotové pozdvižení. Nikdo se naštěstí neinspiroval a chlapeček, jenž bude celý život spojován se švýcarskými hodinkami, zůstává ve svém boji osamocen.

A tady se můžete podívat, jaké další hrůzy musí česká miminka občas snášet!

Související články

Další články