Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tahle holka přežila pád laviny: Abychom přežili, zpívali jsme si písničky a jedli sníh!

Přežila hrůzný pád laviny v Itálii a promluvila o tom!
Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Z hotelu, který minulý týden zavalila lavina, bylo vyproštěno celkem jedenáct lidí. Po dalších přeživších se zatím pátrá. Stále je naděje, že přežilo více lidí. Ve zřícenině se totiž objevilo několik vzduchových kapes, které by lidem mohly zachránit životy. Celkem se ještě pohřešuje 23 lidí. Počet mrtvých je celkem šest. Jednou z přeživších je i dvaadvacetiletá studentka Giorgia Galassi, která promluvila o hrůzách, které se v hotelu odehrály.

Giorgia vypověděla, že v momentě, kdy spadla lavina, seděla se svým snoubencem v hale hotelu a čekala na záchranáře, kteří je měli evakuovat z krizové oblasti. Těch se však nedočkali. Najednou se začalo všechno rozpadat. Georgia prý omdlela a probudila se do tmy.

„Byla tam černočerná tma, byli jsme odříznutí a neslyšeli žádné zvuky zvenčí. Naše hlasy se odrážely od sněhových stěn a tvořily ozvěnu. Připadala jsem si jako zavřená v krabici,“ vypověděla Georgia. Jediné, co bylo slyšet, byly hlasy ostatních uvězněných. Nějaká maminka prý hledala své druhé dítě. Jiný muž naříkal, protože měl poraněnou ruku. Všechny děti prý byly vzorné a vůbec neplakaly.

„Já jsem si ale nemohla pomoct a plakala jsem,“ popsala Georgia. Oporou nejen jí, ale i ostatním přeživším byl Georgiin přítel, který všechny konstantně ujišťoval, že jsou záchranáři jistě na cestě, a zpíval písničky, aby je uklidnil.

Lidé prý úplně ztratili pojem o čase. Žízeň hasili sněhem a hlad vůbec neměli. V pátek v jedenáct hodin konečně uslyšeli lidi zvenku. „Jsem Georgia a jsem naživu,“ zakřičela a bylo to prý to nejhezčí, co kdy řekla. Galassi je jednou ze šťastných, kteří byli z mrazivého pekla vytaženi. Záchranáři pokračují v pátrání, ale od soboty se prý žádné další zvuky z hotelu neozvaly.

Související články

Další články