Konopné semínko pochází z technického konopí, což je odrůda Cannabis Sativa a pochází z Asie. Důležité je, že technické konopí neobsahuje THC nebo ho obsahuje v tak malém množství, že to ani nemůžete pocítit, i kdybyste se jím přecpali.

Pro člověka je konopné semínko velmi zdravé. Obsahuje totiž nenasycené esenciální mastné kyseliny – tedy kyselinu gama linolenovou a kyselinu olejovou. Ty jsou velmi důležité pro správný vývoj, fungování mozku a náš metabolismus. Navíc vám pomůžou udržet hormonální rovnováhu a zabraňují poškození pokožky nebo lámavosti vlasů.

Najdete v něm bílkoviny, cukry i tuky. Obsahuje až 20 aminokyselin, které jsou nezbytné pro udržení zdravého imunitního systému. Obsahuje také chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou, která má silný baktericidní účinek. Z vitamínů v něm najdete vitamín B, A, C a E. Z minerálů hořčík, železo, vápník, zinek, jód, draslík a mnoho dalších.

Konopné semínko je výborné i na psychiku, reguluje hladinu cholesterolu, dodává energii a posiluje svalovou hmotu. Doporučuje se jako prevence při nemocech srdce, oběhového systému a pro lepší paměť. Hojně ho užívají i sportovci nebo lidé, kteří trpí Parkinsonovou chorobou.

Přidat ho můžete vlastně do všeho. Ať už dostanete chuť na ovocný salát nebo chleba s máslem. Můžete si ho i rozmixovat s vodou nebo pojídat jen tak jako oříšky. Tahle potravina by neměla chybět ve všem jídelníčku. K dostání je v prodejnách s biopotravinami.