Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Tahle dokonalá potravina je hitem internetu: Konopné semínko není zakázaná droga a pomůže nám snad na vše

Konopné semínko je zdravotním hitem.
Někomu by se tenhle zdravotní hit možná mohl podle názvu zdát nelegální. Ale nemusíte mít strach. Konopné semínko je naprosto legální a nejedná se o žádnou zakázanou drogu. A ještě nám prospívá v mnoha směrech.

Konopné semínko pochází z technického konopí, což je odrůda Cannabis Sativa a pochází z Asie. Důležité je, že technické konopí neobsahuje THC nebo ho obsahuje v tak malém množství, že to ani nemůžete pocítit, i kdybyste se jím přecpali.

Pro člověka je konopné semínko velmi zdravé. Obsahuje totiž nenasycené esenciální mastné kyseliny – tedy kyselinu gama linolenovou a kyselinu olejovou. Ty jsou velmi důležité pro správný vývoj, fungování mozku a náš metabolismus. Navíc vám pomůžou udržet hormonální rovnováhu a zabraňují poškození pokožky nebo lámavosti vlasů.

Najdete v něm bílkoviny, cukry i tuky. Obsahuje až 20 aminokyselin, které jsou nezbytné pro udržení zdravého imunitního systému. Obsahuje také chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou, která má silný baktericidní účinek. Z vitamínů v něm najdete vitamín B, A, C a E. Z minerálů hořčík, železo, vápník, zinek, jód, draslík a mnoho dalších.

Konopné semínko je výborné i na psychiku, reguluje hladinu cholesterolu, dodává energii a posiluje svalovou hmotu. Doporučuje se jako prevence při nemocech srdce, oběhového systému a pro lepší paměť. Hojně ho užívají i sportovci nebo lidé, kteří trpí Parkinsonovou chorobou.

Přidat ho můžete vlastně do všeho. Ať už dostanete chuť na ovocný salát nebo chleba s máslem. Můžete si ho i rozmixovat s vodou nebo pojídat jen tak jako oříšky. Tahle potravina by neměla chybět ve všem jídelníčku. K dostání je v prodejnách s biopotravinami.

Mohlo by vás zajímat

Další články