Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tahle česká rodina má šokující problém: Jejich malá dcera pořád spí! Víte, kolik minut může být vzhůru?

Tento rozkošný andílek se za celý den probudí jen na 15 minut. Dokážete
si něco takového představit?
Zdroj: facebook.com/Jana Fernyakova
+ Další fotografie
Smutný příběh, který provází devítiměsíční Aničku, je zdrcující! Podle vyšetření se měla narodit zdravá! Bohužel to tak nedopadlo! Chvíle, kdy je Anička vzhůru, jsou pro rodiče velmi vzácné. Jedná se totiž o 15 minut! Chvíli po tom, co se probudí, usíná. Proč se to stalo? Příběh malé Aničky přinesl Blesk.cz.

Anička se narodila 2. února 2017. Pět dní po porodu se rodiče dozvěděli krutou zprávu. Holčička je postižená. Maminka malé Aničky Jana Fernyaková vypráví příběh svého miminka se slzami v očích. Během těhotenství dopadla všechna potřebná vyšetření na jedničku. Lékaři tvrdili, že se Anička narodí naprosto zdravá. Jenže to byl velký omyl! Holčička přišla na svět postižená. Její mozek je mrtvý, obě hemisféry jako by neexistovaly. Fungují jen některé nervové kořeny.

Jak se to vůbec mohlo stát, že se doktoři tak strašně spletli a mladé, nic netušící mamince tak připravili těžké chvíle? Holčička prospí celý den.

Vzhůru je dohromady 15 minut, a když se tak stane, je to zázrak. Těžce poškozen je i zrak. Na 90 % nebude nikdy chodit, mluvit a plakat. Nikdy se neusměje. Opravdu působí jako spící panenka. Kvůli tomu, že nedokáže plakat, prodělala zápal plic, když byla na světě první měsíc.

Plíce se totiž u miminka pláčem posilují a to bohužel Anička neumí. Má je hodně oslabené, a kdyby onemocněla, může zemřít. Maminka je na dně a nedokáže se s tak krutým osudem vyrovnat. Nikdo netuší, co se bude dít dál a jak na tom holčička do budoucna bude. Nezbývá než doufat.

A jak lékaři reagují na tak těžké postižení? Připravují maminku na nejhorší. Už teď je jisté, že bude Anička doživotní ležák.

I přes to všechno se maminka nevzdává a bojuje dál. Se svou holčičkou musí denně cvičit, aby její svalstvo neochablo úplně. Je celé ztuhlé. Mohlo by se stát, že by maminka nedokázala miminko ani přebalit, jak moc by byly svaly v křeči. „Časem se má objevit i epilepsie, naštěstí zatím zjištěna nebyla,“ říká na závěr svého vyprávění pro Blesk maminka malé Aničky.

Související články

Další články