Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Tahle americká rodina je připravená na apokalypsu, koukněte se na její obří zásoby!

Douglasovi mají asi hodně velký sklep.
Zdroj: Daily Mail

Říkají si „Preppers“ a jsou připraveni na konec světa. Když přijde obávaná apokalypsa, dokážou přežít několik let jen z vlastních zásob, dokonce skupují i nevyužitá pole, kde by znovu rozjeli hospodářství a pěstování, a postupně tak obnovili lidskou společnost. Jen v Americe jich je okolo tří milionů a u nás pár desítek podobně připravených lidí taky najdete.

Mezi preppery patří i tahle americká rodina Douglasových, která neponechává nic náhodě a živí ekonomiku tím, že skupují vše možné do zásob. Nepřekvapí je ani dlouhodobý výpadek proudu, ale ani fatální nedostatek potravin, vody, nafty nebo léků. V garáži a ve sklepě skladují tolik věcí, že trvalo patnácti lidem více než šest hodin, aby je všechny přemístili na trávník.

Otec šesti dětí si ale nemyslí, že by byl blázen, jak se na něj spousta lidí dívá. Jako příklad dává nedávné řádění hurikánu Katrina, který skoro zdecimoval jih Spojených států. Ne proto, že by příroda sama napáchala takové škody, ale lidé nebyli schopni se o sebe nijak postarat, protože na katastrofu vůbec nebyli připraveni.

Být prepperem, to už není dávno jen výstřelek, ale životní styl. Tihle lidé věnují všechen svůj volný čas přípravě na apokalypsu, a to nejen tím, že objíždí obchody, ale učí se i základní věci k přežití. Někteří z nich dokonce studují i lékařské knihy, aby se naučili operovat nebo léčit.

Děti prepperů už umí zacházet se zbraněmi, aby se tak ubránily rabování v případě katastrofy nebo dokonce nájezdu zombies. Ano, podle prepperů není ani tohle fikce, případné katastrofy jako nukleární válka nebo ohromná živelní pohroma podle nich dokážou udělat z lidí živé-mrtvé.

Související články

Další články