Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tahanice na hranicích Chorvatska: Policisté na několik hodin zadrželi autobus s Čechy

Tahanice na hranicích Chorvatska: Policisté na několik hodin zadrželi autobus s Čechy
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
dovolená
O tom, že cestování v době koronavirové epidemie není žádný med, se přesvědčili čeští turisté, kteří se vraceli autobusem z Chorvatska. Na hranicích se Slovinskem je totiž strážníci nechtěli pustit dál. Cestujícím se tak cesta pořádně protáhla, protože se autobus musel vracet přes Maďarsko.

Návrat českých turistů z Chorvatska se pořádně zkomplikoval. Na hranicích se Slovinskem totiž dvoupatrový autobus plný cestujících zadržela slovinská pohraniční policie. Důvodem byl podle strážníků přeplněný autobus, ve kterém cestující nedodržovali slovinskou vládou metr a půl nařízené rozestupy. U řidiče navíc chybělo i ochranné plexisklo.

S tím ale nesouhlasil šofér autobusu Aleš Srba. „Stalo se to, že nás nechce pustit slovinský policista, protože údajně máme autobus plný klientů a že mají nějaký zákon, že mají jezdit jen autobusy poloviční kapacity,“ uvedl pro CNN Prima News řidič autobusu a dodal, že si policista postavil hlavu. Cesta do Chorvatska přitom podle něj probíhala v pořádku a na slovinských hranicích nebyly žádné problémy.

Jak se ale ukázalo, policista měl pravdu. Podle českého ministerstva zahraničí totiž Slovinci takovou podmínku opravdu mají. Dokonce je v platnosti už několik týdnů a je zveřejněna i na stránkách ministerstva zahraničí. Cestovní kancelář ale podle jejího zástupce nepochybila, výklad podmínky průjezdu Slovinskem je prý nejasný.

Celá výprava tak uvízla na chorvatsko-slovinských hranicích na více než pět hodin. "Policista řekl, že nemůžeme pokračovat dál a že nějaký jeho velitel nařídil, že se máme otočit a jet zpátky," popsala situaci CNN Prima News cestující Dana. Autobus tak nakonec musel zvolit delší cestu do Česka přes Maďarsko.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy