Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tady zabili orličtí vrazi manžela spiklenkyně. Zamordovat ho chtěla i ona, vypráví pro eXtra.cz pamětník

Devadesátky: V tomto domě zabili orličtí vrazi manžela spiklenkyně
Zdroj: Mapy.cz / Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
EXTRA EXKLUZIVNĚ

Byl jednou z posledních obětí orlických vrahů, zároveň jejich blízký příbuzný. Přesto jeho vražda mnohým vybočuje. V dnešním díle zabývajícím se orlickými vrahy, o kterých bude i další díl seriálu Devadesátky na České televizi, se podíváme na vraždu Jaroslava Meiera. I jedna z nejznámějších zločineckých skupin české historie totiž chtěla jednoho dne začít podnikat legálně. Na to však potřebovali nemalé finanční prostředky.

Malý dům opět v Rudné u Prahy, kde bydlela sestra hlavy gangu Karla Kopáče, se stal svědkem úkladné vraždy. Ta je o to horší, že celý gang k ní přemluvila právě manželka oběti, Irena Meierová. Začátek byl však úplně jiný.

Vražedný byznys, obchody se zbraněmi, nelegální obchody a podvody. To vše je výčet činností, které patřily mezi běžné praktiky orlických vrahů. Karel Kopáč však věřil, že velké peníze se dají vydělat i legálně. "Kopáč si chtěl tady v Rudné otevřít bordel. Šel tedy za Meierem, aby mu na něj půjčil. Když prý zjistil, že nemá peníze, chtěl po něm, aby mu alespoň domem ručil za půjčku," vypráví muž, kterého v okolí domu potkáváme. "Zamordovat ho chtěla i ona," dodává a myslí Irenu Meierovou.

Divadlo s falešným vrahem

Ta totiž již delší dobu se svým manželem nežila a milostný poměr udržovala s jedním z kompliců vrahů a sousedem Ludvíka Černého, Petrem Chodounským. Když zjistila, že Kopáč chce domem ručit za půjčku, přišla se šíleným plánem. Pokud Kopáč nechá Meiera zabít, ona zdědí dům a za půjčku se mu zaručí. Kopáč měl však napoprvé odmítnout a dokonce na svoji sestru sehrál divadlo s falešným vrahem, kterému předal falešné peníze. Do další vraždy totiž jít nechtěl. Když to jeho sestra zjistila, že Kopáč nechce jejího manžela zabít, vzala věci do vlastních rukou.

Tři rány do hlavy

Šla rovnou za Ludvíkem Černým, který v gangu figuroval jako hlavní popravčí. Ten přišel za Meierem v přestrojení za Irenina přítele, který jí měl přinést látky na šaty. Jakmile jej pustil dovnitř a otočil se zády, z igelitky vystřelil samopalem Škorpion s tlumičem. Černý vystřelil čtyři rány, z toho tři do hlavy. Poprvé zemřel rukou gangu naprosto nevinný člověk bez kriminální minulosti. Černý za jeho smrt inkasoval sto tisíc korun.


Kopáč po vraždě, do které se mu příliš nechtělo, kvůli krytí odmítl použít dům jako zástavu půjčky, bál se, že by to na něj mohlo zaměřit policejní pozornost. V tu dobu již za sebou měl gang čtyři vraždy a přilákalo by to pozornost.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy