Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tady orel, tady orel: Policie střeží hranice okresů, lidé si radí, jak se hlídkám vyhnout

Zdroj: Profimedia
OPATŘENÍ
Od pondělí 1. března platí nová koronavirová opatření. Po celém území České republiky by mělo být na 30 tisíc příslušníků policie, armády a Celní správy, kteří hlídají hranice jednotlivých okresů a namátkově zastavují cestující. Pakliže chcete do jiného regionu, musíte to zdůvodnit a mít u sebe formulář, jinak vám hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Lidé na sociálních sítích už mezi sebou začali sdílet, kde se hlídky mužů zákona právě nacházejí.

Policisté ve spolupráci s dalšími bezpečnostními složkami už od časných ranních hodin na více než 500 vytipovaných místech po celé republice kontrolují pohyb mezi okresy. Nevyhýbají se ani namátkovým kontrolám ve vlacích. Když vás hlídka zastaví, musíte zdůvodnit, proč chcete daný okres opustit. Můžete být dokonce vyzváni, abyste předložili formulář se zdůvodněním – o tom, jak by měla taková propustka vypadat, jsme psali ZDE

Na sociálních sítích se už od rána objevují zprávy lidí, které hlídka zastavila. "Tak krátce po sedmé ráno mě potkala první kontrola na hranici okresu. Všechno šlo hladce, pánové příjemní, vyřízeno za minutu," píše žena na Twitteru. Policejní kontroly mohou být doopravdy kdekoliv po České republice. "Namátková kontrola každého auta na trase Frýdek-Ostrava," uvádí další z uživatelů Twitteru. "Hlásím, že od nás z jihu kontrola u kamenolomu Zbraslav, a pak na Strakonické u chuchelského závodiště – kdybyste chtěl jet bokem," odpovídá muž na Twitteru jinému s tím, jaká je situace na okraji Prahy.

A jak vypadá startovní den nových zákazů u vás? Setkali jste se už s policejní kontrolou kvůli přejíždění hranice okresu?

Související články

Další články