Byla to zpráva, kterou jsme si nedávno s nezájmem přečetli, protože takových rozšířených sebevražd se na světě děje několik každý den a tahle nám navíc byla vzdálena na hony, odehrála se v americké Minnesotě a pojednávala o tom, že otec rodiny nejspíš zabil svou ženu a dceru a poté spáchal sebevraždu.

Pak jsme ale narazili bez souvislostí na informace o Davidu Crowleym (29), otci rodiny, a najednou se zdá být všechno jinak.

Tříčlenná rodina dietoložky Komel (28), scénáristy a režiséra Davida jejich dcery Rani (5) navíc byla nezvěstná už od Vánoc a nikdo je nepostrádal. Mrtvé ohlásil až jejich soused Collin Prochnow, kterému bylo divné, že před domem se kupí pošta a balíky, nahlédl tedy přes okno dovnitř a uviděl zmasakrovanou rodinu a vedle nich ležela zbraň.

A zatímco média a vyšetřování mluví i tom, že vrahem je nejspíš otec, který se pak sám zabil, navenek se mezitím dostaly velmi zajímavé skutečnosti. David totiž chystal film Gray State, což je kontroverzní protivládní dílo ukazující praktiky, jež běžný občan nevidí nebo si je ani nepřipouští.

Ohledně totální kontroly vlády nad občany, zásahové jednotky FEMA, což je federální úřad pro zvládání krizových situací, nebo dokonce výpovědi o tom, že v USA fungují utajované koncentrační tábory. Dílo Gray State není dokončeno a jeho uvedení bylo v plánu právě na konci letošního roku. K nezávislému filmu pak David Crowley připravoval i dokument.

Smrt jeho rodiny tak najednou začíná vypadat úplně jinak, než-li se jevila na začátku. Ale kde je pravda, to se nejspíš nikdy nedozvíme. Stejně tak jako se lidé neměli dozvědět, co jim chtěl zavražděný, pardon zasebevražděný režisér svými filmy vlastně říct a v čem jim chtěl otevřít oči.