Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tady byste chtěli alespoň jednou přespat! Nahlédněte do 6 nejdražších domů na světě

Hezká klouzačka.
Zdroj: archiv
Pokud se zrovna trápíte nad hypotékou, která vám bude viset nad hlavou až do konce života, nebo se neustále rozčilujete nad faktem, že každý měsíc rvete činži do chřtánu některého rozmazleného rentiérského synáčka, raději následující článek ani neotevírejte.

Každý průměrně vydělávající člověk by jednou rád bydlel ve vlastním a nadobro se zbavil povinnosti platit nájemné nebo hypotéky.

Těm, kterým se to někdy povede, tleskáme, ale pro případ, kdy vám budou peníze na půdě chytat plíseň, přikládáme trochu inspirace.

6. Na šestém místě se umístil „domeček“, který vlastní americký podnikatel Larry Ellison. Toto obrovské sídlo v japonském stylu tvoří deset budov a majitele přišlo na krásných 200 milionů dolarů, tedy nějakých 4,9 miliardy korun.

5. Pátou příčku obsadil nejdražší byt na světě, patřící nejbohatšímu Ukrajinci Rinatu Achmetovi. Byt v hodnotě 221 milionů dolarů (5,4 miliardy korun) se nachází v lukrativní čtvrti Knightsbridge v Londýně. Rozloha bytu je neuvěřitelných 2323 m2. V bytě jsou neprůstřelná okna a 24 hodin denně je k dispozici pokojová služba. A to se vyplatí!

4. Hned 3 domy v hodnotě 222 milionů dolarů (5,42 miliardy korun) vlastní v jedné z nejbezpečnějších částí Londýna ocelový magnát Lakshmi Mittal. Tento komplex se nachází v blízkosti izraelského velvyslanectví, v ulici přezdívané jako miliardářská řada.

3. Bronzovou medaili mezi pracháči získává americký investor Ira Rennert se sídlem Fair Field v americkém Sagaponacku. Ira si může každý den vybírat z 29 ložnic a 39 koupelen. Nacházejí se zde také 3 bazény, 2 kurty a vlastní elektrárna. Celá tahle sranda přišla na 249 milionů dolarů (6,1 miliardy korun).

2. Druhé místo obsazuje Villa Leopolda ve Francii v hodnotě 750 milionů dolarů (18,3 miliardy korun). Současnou majitelkou je vdova po movitém bankéři Lily Safra. Sídlo nechal vybudovat údajně král Leopold II. pro jednu ze svých milenek. Tak co, dámy, daly byste si říct?

1. A konečně jedničkou mezi snobárnami se stává stavba s názvem Antilia v Indii. Cena této nádhery přišla na 1 miliardu dolarů, tedy při současném kurzu na 24,4 miliardy korun. Majitelem je nejbohatší Ind Mukesh Ambani. Tento kolos potřebuje k provozu 600 zaměstnanců, což není divu, když má 27 pater na výšku a 6 pater podzemních. Na stavbě lze najít i 3 heliporty.

Související články

Další články