Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Tady bydlí David Rath: Sedmiletý trest si odpykává v malé špeluňce

Tady bydlí David Rath: Sedmiletý trest si odpykává v malé špeluňce
Zdroj: Vězeňská služba ČR
vězení
Bývalý ministr, politik a hejtman Středočeského kraje za ČSSD David Rath (54) nastoupil loni v říjnu do výkonu trestu. Rath si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci při zadávání zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. V poslední době vyvstaly otázky ohledně toho, zda má David Rath ve vězení nějaké nadstandardní podmínky. Vězeňská služba nyní zveřejnila fotografie cely, kde si David Rath odpykává svůj trest.

David Rath nastoupil do věznice k výkonu trestu loni v říjnu. Za mřížemi si odpykává sedmiletý trest za korupci. Během nástupu do vězení Rath zopakoval, že je nevinný. Cítí se jako oběť a politický vězeň.

V poslední době se řešila pochybení v podobě údajně nadstandardních výhod ve prospěch Davida Ratha. Podle serveru Česká justice už v listopadu státní zástupci zkoumali možný nestandardní postup Vězeňské služby ČR.

Šlo o to, že si bývalý politik měl zažádat o lepší, zdravotní matraci místo obyčejné erární a to ze zdravotních důvodů. Tamní ředitel věznice Petr Blažek Rathovi matraci povolil a dodal, že dodá písemné potvrzení od lékaře, že tuto zdravotní pomůcku David Rath opravdu potřebuje.

Vězeňská služba ČR nyní zveřejnila fotografie cely, kde si David Rath odpykává svůj trest. Fotky mají jasně ukázat, že bývalý ministr má standardní podmínky jako ostatní vězni.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy