Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ta sedla! Novinářka Procházková zfackovala redaktora ruského webu

+ Další 2 fotografie
V Praze na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 došlo k incidentu mezi dvěma novináři. Redaktorka Deníku N Petra Procházková a redaktor webu Sputnik Vladimír Franta si vyměňovali názory, poté však přišlo něco, co nikdo nečekal - rozzuřená novinářka kolegovi nejdříve vyrazila z ruky telefon a následně mu dala pořádnou facku.

Novináři a fotografové z obou redakcí zmíněných serverů se na novinářském fóru nejprve vzájemně fotili a natáčeli. Tento konflikt mezi dvěma redakcemi se rozhodla ukončit právě Procházková z Deníku N, která se na Vladimíra Frantu ze Sputniku nejprve vrhla slovně a pak i fyzicky.

„To je takový prase novinářský, že to jsem teda fakt ještě neviděla,“ říká na adresu Franty Procházková. „Jako takový lži, který vy vypouštíte, co si to vůbec dovolujete? Že se nestydíte,“ říká. Redaktor na její slova reaguje tím, že si ji fotí na telefon, což ji zřejmě velmi rozčílí.

Video zachycuje, jak Procházková nejprve vyráží Frantovi telefon z ruky a následně mu dává facku, která opravdu sedla. Konflikt mezi nimi pokračuje i nadále, k další fyzické potyčce už ale nedochází a redaktor Sputniku upozorňuje Procházkovou, aby mu už nesahala na telefon.

Vyjádření Jiřího Ovčáčka

K incidentu, který se odehrál v pražském hotelu Grand Majestic Plaza, se vyjádřil i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. „Přesně tak to dopadá, když necháme do svého srdce vstoupit nenávist, před kterou stále varuji. Pokud s někým nesouhlasíme, a notabene jde o novináře, řešením opravdu nejsou facky a sprostota,“ napsal na svůj Twitter.

Související články

Další články