Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ta dívka (14) se nebránila, není to znásilnění. Státní zástupce šokoval ženy ve Španělsku

Zdroj: Profimedia.cz
odporný případ
Španělské ženy a velká část světové veřejnosti nechápou, co se děje v městě Manresa. Šestice mužů tam mělo znásilnit čtrnáctiletou dívku. Podle státních zástupců by měli mladíci dostat menší trest, protože se neprovinili znásilněním, ale "jen" sexuálním zneužitím". Dívka byla opilá a nebránila se. Na případ upozornil The Guardian.

Ve Španělsku to není poprvé, co se řeší podobný případ. K podobnému znásilnění došlo na slavnostech v Pamploně. Skupina mužů tam měla sex s totálně opilou osmnáctiletou dívkou. A u soudu se také řešilo, že žena neřekla NE. Nakonec soud případ uzavřel a mladíkům napařil 15 let.

Podobně se řeší případ z Manrese. Dívka měla být znásilněna v opuštěné továrně na konci října 2016. Na dívce se vystřídalo šest mladíků, sedmý se díval a masturboval. Hrozí mu osmnáct měsíců za to, že dívce nepomohl.

Státní zástupci navrhují, aby soud mladíky obvinil jen ze sexuálního zneužití s maximální délkou trestu ve výši 12 let. Dívka totiž neuvedla, že se stykem nesouhlasí. Ani to ale uvést nemohla, byla velmi opilá...

S takovým verdiktem samozřejmě nesouhlasí rodina dívky.

Proces bude pokračovat příští týden výpovědí poškozené dívky. Předvolány jsou také její kamarádky, které ji osudnou noc doprovázely.

Související články

Další články