Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

T-Mobile pobouřil zákazníky: Zhoršil nabídku, nikoho předem ale nevaroval

DATA
Okolo růžového mobilního operátora je v poslední době hodně živo. V létě totiž umožnil zákazníkům používat mobilní data zdarma, nyní představil i „neomezené“ internetové tarify, na které se snáší kritika kvůli jejich vysoké ceně. Jenže ty, které nalákal na letní akci zdarma, bez varování připravil o možnost díky speciálnímu balíčku sledovat v Evropě videa a hudbu bez větších dodatečných nákladů. Řidiči kamionů i někteří další klienti zuří a označují to za podvod.

Balíček se jmenuje Stream On a díky němu mohli lidé v Česku i po celé EU za 249 korun měsíčně pouštět různé služby, namátkou Youtube, HBO GO, Stream, Voyo, včetně poskytovatelů televizního vysílání přes net (Mobilní TV, Sledování.tv nebo Kuki). Sledování videí jim nečerpalo jejich data a zvlášť při cestách po Evropě lidé oceňovali, že mají za velmi rozumný peníz stejný přístup k zábavě jako doma.

Jenže T-Mobile se nyní nečekaně rozhodl, že balíček už nebude povolovat znovu aktivovat. Funguje jen těm, kteří ho měli spuštěný před prvním zářím. Ti, kdo využili akci s neomezenými daty, kvůli níž si museli vypnout i Stream On, jsou nyní rozčarováni.

„Nikdo nás nevaroval. Naopak mi od vás přišla esemeska, že kdykoli se rozhodnu balíček znovu aktivovat, umožníte mi to. Je to podvod na zákazníky. Měli jste nás varovat!“ zlobí se zákazníci na sociálních sítích.

Legrační obrana

Operátoři T-Mobile se na Facebooku brání, že v době poslání zprávy o změnách Stream On ještě nevěděli a že mají tolik uživatelů, že není v jejich silách dát všem vědět o tak zásadní změně. „Hlavně, že od vás všem několikrát měsíčně chodí esemeska s různými nesmysly. Klidně jste mohli upozornit, že měníte podmínky,“ reagují ale klienti.

T-Mobile poměrně zábavně doporučuje přejít na tarif s neomezený daty, to však platí jen pro ČR, na provoz v EU je u nejvyššího tarifu stanoven limit 40 GB. „Jezdím dodávkou po EU a teď si tu vaši TV nebudu moct pustit, protože těch pár GB, co máte v tom tarifu Max, je tak na jeden, dva dny,“ nelíbí se změna Milanovi.

Zhoršení služeb

„Na prodejně jste mě nalákali na internetovou televizi, kterou mohu sledovat po celé EU, necháte mě podepsat smlouvu na dva roky pro celou rodinu za 3 500 Kč měsíčně a po půl roce mi sledování televize v EU znemožníte, ale smlouva jede vesele dál. A pak mi ještě napíšete, že jste ten výhodný balíček zrušili jen těm, co se nechali zlákat na neomezené léto. Jak jinak to nazvat, než podrazem?“ čílí se Radek.

Jiní zase tvrdí, že i když se ještě před posledním srpnem snažili Stream On znovu aktivovat, neměli tu možnost.

T-Mobile se ale brání tím, že takoví klienti se měli obrátit na zákaznickou linku. Operátor tvrdí, že nikoho nenutil využít letní nabídku neomezených dat a tím pádem i vypínat balíček a že parametry svých služeb může v průběhu času libovolně měnit. Někteří stěžující ale přesto tvrdí, že nečekaný krok T-Mobile nechávají prověřit úřady.

Na trhu každopádně existuje ještě podobný balíček od Vodafonu s názvem Video Pass. Ten na rozdíl od rušeného Stream On umožňuje volně čerpat data i na u nás čím dál populárnější Netflix.

Související články

Další články