Syřan Ghazia A., který se svojí početnou rodinou utekl do německého Montabauru, si uměl život pořádně zařídit. Vzhledem k tomu, že má 4 manželky a 23 dětí, nestíhá pracovat. A tak peníze na život dostává od státu. Informoval o tom deník Bild a Rhein-Zeitung.

Muslimové si mohou vzít do Německa více manželek, ale předpokladem je, aby je uživili. Syřan má sice 4 manželky, ale protože Německo neuznává polygamii, nahlásil, že má manželku jen jednu a ostatní jsou přítelkyně a matky jeho dětí.

Jeho početná rodinka je rozprostřená v okolních vesnicích, asi 32 kilometrů od Montabauru. Vzhledem k tomu, že věnovat se tak početné rodině zabere hodně času, Ghazia nepracuje.

Žije se svojí manželkou Twasif, která je jeho hlavní manželkou, a pěti dětmi. „Podle naší víry mám povinnost navštěvovat každou rodinu stejně a nikoho neupřednostňovat. Jsem prakticky pořád na cestě za rodinou, i když bych rád pracoval,“ vysvětlil Syřan deníku Bild, proč nemůže chodit do práce.

Muž byl v Sýrii podnikatel, měl firmu, která poskytovala autoslužby, a v domě dokonce vlastní služebnictvo. Teď ale musí žít z dávek. Podle Daily Mailu a Expressu si celá rodina na sociálních dávkách přijde za rok na 360 tisíc eur! To znamení asi na 9,7 milionu korun.