Podle záchranářů byli muž i dítě naživu. Muže transportoval s bodnou ranou v hrudníku vrtulník na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Malé dítě utrpělo jen velmi malou řeznou ránu na krku a bylo záchranáři převezeno také do Hradce Králové.

Jiří Kajínek byl z celé věci zaskočen, když se dozvěděl, že jde o jeho synovce. Pro eXtra.cz ale promluvil nejen o vztazích v rodině, ale i tom, co se z doslechu dozvěděl. „Je to tak, útočníkem byl můj synovec. Já ho prakticky neznám, jsem rok na svobodě a viděl jsem ho asi dvakrát. On má těžké zdravotní psychické problémy. Je to syn mé sestry Milušky, která je v invalidním důchodu. Synovci je přes třicet let a má problémy s epilepsií a nějaké problémy psychického rázu. Opakovaně se ale léčil v Havlíčkově Brodě. Je mi celé události líto, ale problém je jinde. A to v legislativě. Sestra totiž několikrát žádala, ať jí pomohou lékaři nebo policisté, že když má záchvaty, je nezvladatelný. Prý dokud nic neudělá, nemohou jí pomoct,“ prozradil nám Jiří Kajínek.

Pak se vrátil k noci, kdy byly ohroženy dva lidské životy. „Měl být snad hospitalizován. A Miluška ho měla na dvacet čtyři hodin u sebe s tím, že měl několik silných záchvatů. On si při nich dokonce ubližuje. A včera to skončilo tím, že měl někoho pobodat. Měl tam dorazit vrtulník pro zraněného a dítě měla převézt záchranka. Nebyl jsem u toho, ale je to strašné, co se stalo. On má problémy zdravotní dlouhodobě a nikdo mu nechce pomoct. Ten systém je špatně nastavený. Co vím, tak sestra mi říkala, že to bylo strašný, že seděl v policejním autě spoutaný a hystericky se smál, byl úplně mimo. Je mi to líto, je to smutné, ale jak jsem řekl, je nemocný,“ popsal nám tragédii Jiří Kajínek.