Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Synové Vladimíra předstírali postižení: Rodiče ze státu vymámili miliony na dávkách

Zdroj:
podvod
Brněnský soud řeší neobvyklý případ, kdy rodiče okrádali stát o dávky prostřednictvím svých dětí. Rodina Oláhových vychovává dva chlapce. Jeden z nich měl předstírat u lékaře problémy se zrakem, druhý dokonce několik let předstíral, že je mentálně retardovaný.

Otec Vladimír Oláh měl nabádat své dva syny, aby předstírali zdravotní problémy. Díky tomu se na dávkách za několik let obohatil o téměř dva miliony korun v podobě příspěvků na péči a mobilitu. Informovala o tom televize Nova.

Jeden ze synů se měl tvářit tak, že má špatný zrak, druhý několik let hrál, že je mentálně zaostalý. Ve skutečnosti zdravý chlapec tak nemusel chodit do školy a rodiče za něho pobírali dávky. Celkově v hodnotě přes 700 tisíc korun.

Vladimíra O., který se s družkou podle obžaloby neoprávněně obohatil, poslal Okresní soud Brno-venkov do vězení s ostrahou. „Jsem v tom nevinně. Někdo hodí děcka do popelnice a já jsem se o ně staral,“ řekl televizi odsouzený otec. Ten se proti rozhodnutí soudu odvolal a případem se začne zabývat Krajský soud v Brně.

Související články

Další články