Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Syn Usámy bin Ládina je mrtev: Princ al-Káidy chtěl pomstít smrt svého otce

smrt prince
Syn Usámy bin Ládina, Hamza bin Ládin, je mrtev. Tuto informaci potvrdil v sobotu americký prezident Donald Trump (73). Hamza byl přezdíván jako princ al-Káidy. Ze všeho nejvíce si přál pomstít smrt svého otce. O jeho zabití proběhlo několik spekulací už na konci července, ale až nyní tuto informaci potvrdil Bílý dům.

Do poslední chvíle Američané tajili veškeré podrobnosti o dopadení syna Usámy bin Ládina. O jeho zabití informovala už na konci července CNN. Hamza bin Ládin se rozhodl, že bude následovat svého otce a pomstí jeho smrt.

Hamza bin Ládin vyzýval prostřednictvím videí lidi, aby útočili na USA a země NATO. Informaci o smrti prince al-Káidy potvrdil i samotný Donald Trump, který řekl, že třicetiletý muž byl zabit při protiteroristické operaci.

„Ztráta Hamzy bin Ládina nejen připraví al-Káidu o důležité velitelské schopnosti, ale symbolické spojení s jeho otcem navíc podkopá důležité operační schopnosti skupiny. Hamza bin Ládin byl zodpovědný za plánování a za jednání s různými teroristickými organizacemi,“ řekl Bílý dům.

Mohlo by vás zajímat

Další články