Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Syn taxikáře s koronavirem: Test tátovi provedli, až když mu začalo selhávat srdce

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Pražský taxikář (53), který se pravděpodobně od svých zákazníků nakazil koronavirem, je stále upoután na lůžku na jednotce intenzivní péče. Jeho syn Marek pro web Blesk.cz promluvil o přístupu nemocnice, o lékařce, která jeho otci nevěřila a o tom, že test mu byl proveden až v momentě, kdy mu začalo selhávat srdce.

Taxikář nakažený koronavirem, který u něj způsobil nemoc Covid-19, je ve velmi vážném stavu. Nemocnice na Karlově náměstí, kde je hospitalizován, se pro něj pokusí získat experimentální lék Remdesivir, jehož použití schválilo ministerstvo zdravotnictví. Podle jeho syna Marka Thomayerova nemocnice v Praze, kam taxikáře převezla záchranka, výrazně pochybyla.

„Táta vozil desítky cizinců denně, ale minulé úterý přijel z práce a dostal vysoké horečky. Jeho přítelkyně Michaela o něj měla strach, a tak zavolala záchranku, která ho odvezla do Thomayerovy nemocnice,“ uvedl pro Blesk.cz taxikářův syn Marek.

„Když to vše vylíčil tamní lékařce, nebrala ho vůbec vážně a odmítla mu i udělat test s tím, že má podezření na zápal plic, a hospitalizovala ho na běžném oddělení s normálními pacienty. Než se tátův zdravotní stav zhoršil, normálně chodil po chodbách a používal i sdílenou toaletu, která nebyla jen pro pokoj, ale venku na chodbě," vylíčil Marek.

Rodina chodila na běžné oddělení nakaženého taxikáře navštěvovat. Lékařům došlo, že je zle, až když muži začalo selhávat srdce. „Normálně jsme za tátou chodili. Já ho držel za ruku, hladili jsme ho, moje přítelkyně ho i objala, protože jí ho bylo líto. Nikdo nás na nic neupozornil. Tohle trvalo od úterý do pátku. V pátek začalo tátovi selhávat srdce a konečně mu udělali test, který vyšel pozitivně, poté ho uvedli do umělého spánku. Když mu začaly selhávat i plíce, bylo jasné, že je zle. Pak ho odvezli do VFN,“ doplnil taxikářův syn.

Syn taxikáře na testování stále čeká

Když byla nemoc Covid-19 u muže potvrzena, jeho přítelkyně s dcerou byly otestovány také a to s pozitivním výsledkem. Marek na testování stále čeká. „Já jsem samozřejmě ihned kontaktoval hygienickou stanici, kde jsem jim vylíčil situaci, bohužel nás nikdo do této doby nebyl schopný otestovat. Podle hygieničky máme vydržet a objednat se,“ řekl.

Marek i jeho přítelkyně si prozíravě udělali větší nákup a díky tomu jsou na dlouhodobý pobyt v karanténě připraveni. „Naštěstí jsme si dopředu udělali zásoby jídla asi za 5000. Takže teď nějaký čas vydržíme. Není nám nějak extra špatně, ale máme kašel, rýmu, občas nás polije studený pot, ale horečky zatím nemáme. Díky bohu, že nemáme astma, to by asi bylo mnohem horší. Doktorka nám řekla, že si máme brát coldrex a kapky do nosu, tak se podle toho řídíme. Každopádně bych byl velmi rád, kdyby nám někdo konečně potvrdil nebo vyvrátil, že jsme nakažení,“ doplnil Marek s tím, že do nově otevřených odběrných míst se nechystá - s přítelkyní jsou přesvědčeni, že jsou nakažení. Nemají ochranné pomůcky a nechtějí ohrozit někoho dalšího.

Naši lékaři nepochybyli, tvrdí Thomayerova nemocnice

Mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulk webu Blesk.cz sdělil, že ze strany lékařů k pochybení nedošlo. „Pacient byl na ambulantní oddělení přijat s podezřením na zápal plic. Ten záhy potvrdil jak rentgen, tak i laboratorní výsledky. Během hospitalizace však došlo ke zhoršení stavu, proto byl testován na koronavirus, který se bohužel prokázal, a tak po domluvě s VFN byl převezen tam. K pacientovi personál přistupoval profesionálně a bez chyby, protože původní domnělá diagnóza zápalu plic se skutečně potvrdila. Poté, co byl pozitivně testován na koronavirus, byl pacient bariérově izolován, aby nedošlo k šíření viru do jeho okolí, nicméně tím, že se koronavirus prokázal až zpětně, je nyní oddělení, v němž ležel, a to včetně pacientů, sestřiček, lékařů a veškerého zdravotnického personálu, který s ním přišel do kontaktu, v preventivní karanténě,“ uvedl.

Související články

Další články