Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Syn Pavla Landovského se nakazil koronavirem: Ztrácel jsem chuť i čich, v izolaci jsem zůstal měsíc

Jakub Landovský.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
nákaza
Koronavirus se nevyhnul ani české diplomacii. Virem se nakazil syn známého herce Pavla Landovského Jakub (43) i jeho rodina. Český velvyslanec při NATO zůstal v Bruselu s rodinou v izolaci celý měsíc. Průběh nemoci u něho nebyl nijak vážný, jak ale sám přiznává, když začal ztrácet chuť a čich, uvědomil si, že nejde jen tak o ledajakou nemoc. Jakub Landovský poskytl rozhovor pro Blesk Zprávy.

Jakub Landovský, syn herce Pavla Landovského, který proslul rolí Terazkyho v Černých baronech, přišel na to, že prodělal koronavirus až po nějaké době. Při testování se zjistilo, že on i jeho rodina mají proti covid-19 v těle protilátky. Kde se však nakazil, netuší.

Horečky a ztráta chuti i čichu

Landovský zavzpomínal na dobu před měsícem, kdy se celý týden potýkal s horečkami a dalšími příznaky.¨

U každého z jeho rodiny se nemoc prý projevovala jinak. "U mě se například projevila také ztrátou čichu a chuti. Bylo to poměrně zvláštní. V ten moment nám došlo, že to skutečně nebude obyčejná nemoc," popsal Landovský. Horečkami si ale prošli i další členové rodiny. Nejvíc se s manželkou báli o děti.

Měsíční izolace v Bruselu

"Moje žena ještě před strachem z omezeného zásobování potravin, o kterém se tu hodně mluvilo, nás stihla zásobit jídlem zhruba na měsíc. Takže jsme byli celá rodina na rezidenci a v momentě, kdy ta nemoc udeřila, tak to bylo samozřejmě těžké po stránce, jak si budeme vzájemně pomáhat, kdo se postará o děti," prozradil Landovský, jaké obavy ho provázely v Bruselu, kam s rodinou vyrazil na diplomatickou misi.

S rodinou nakonec zůstali v izolaci měsíc. I když byli jediní z české mise, u kterých se protilátky v těle prokázaly, nelze vyloučit, že nebyl nakažený i někdo jiný. "V takto velkém kolektivu samozřejmě lidé různě onemocněli. Pokud někdo onemocněl, jakkoliv, tak šel hned do izolace," popsal Landovský, který zároveň přiznal, že pandemie nijak zvlášť diplomatickou praxi neohrozila.

Diplomacie funguje dál

"Hodně jsme se přesunuli do virtuálního prostoru. Jednání byla především pomocí telekonferencí. A co je pozitivní, že jsme i přesto zvládli absolvovat i utajovaná jednání. Ukázalo se tedy, že jsme schopni se i ve stavu nouze spolu bavit přes utajované kanály," vysvětlil.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy