Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Syn nemocného taxikáře je také nakažený. Má dýchací potíže a leží na Bulovce

Zdroj: TV Prima Velké Zprávy
+ Dalších 13 fotografií
koronavirus
Příběh taxikáře, který se pravděpodobně nakazil koronavirem od svých klientů a už několik dní je ve vážném stavu, patří k nejsledovanějším ze všech nakažených pacientů. Zatímco ho ve Všeobecné fakultní nemocnici lékaři udržují při životě, jeho syn se dozvěděl, že je také nakažený. Marek Markovič (35) leží od pondělí v Nemocnici na Bulovce a má potíže s dýcháním.

Celý minulý týden s přítelkyní čekali, až je přijedou zdravotníci otestovat. Ve středu došlo k testování a v pátek se syn nemocného taxikáře dozvěděl, že je také nakažený.

Cítil, že má koronavirus

Už předtím ale avizoval, že je přesvědčený o tom, že koronavirus má. U jeho přítelkyně se nákaza nepotvrdila. Průběh nemoci u něho lehký není. Má dýchací potíže a proto byl hospitalizován v Nemocnici Na Bulovce.

Otec je v kritickém stavu

Jeho otec je připojen na mimotělní oběh a při životě ho tak udržují už jenom přístroje. V posledních dnech čeká na experimentální lék z USA remdesivir. Ten mu byl zatím jako jedinému pacientovi v České republice schválen. V reportáži televize Prima syn taxikáře minulý týden sdělil, že je rád, že jeho otec remdesivir dostane. "Už, aby byl zdravej," vyřkl syn své přání. V té době ještě netušil, že i on bude muset být hospitalizován.

Na lék se čeká

Podle původních předpokladů měl lék Remdesivir dorazit do České republiky v pátek, jenže nemocnice ho stále nemá. Kde dodávka s lékem uvízla není jasné a lékaři mají bez něj svázané ruce. Taxikář ležící ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze má větší obtíže a jeho manželka Michaela o něj má obrovský strach. Pro TV Prima řekla pár slov.

„Dnes mi doktor popisoval stav manžela a řekl, že mu protestují ledviny a pomalu odcházejí, ale na dialýzu to ještě není. Jenže, kdyby přišel ten lék a on už by měl dialýzu, tak mu ho už podat nemohou. Takže teď jde spíš o čas, aby ten lék byl tady co nejdříve a mohli mu jej poskytnout,“ uvedla.

Související články

Další články