Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Syn Michaela Douglase promluvil o minulosti: Z drog a vězení mě dostala tátova nemoc

Syn Michaela Douglase promluvil o minulosti: Z drog a vězení mě dostala tátova nemoc
Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií
obrat
Ve vězení si odseděl 7 let a na drogách byl závislý od dětství. Dnes je Cameron Douglas (40) zodpovědným otcem, manželem i hercem. Svému otci Michaelovi Douglasovi (75) připravil pár těžkých chvil, vinu na tom nese ale i sám slavný herec. Nakonec to byla ale právě jeho zákeřná nemoc, která Camerona přiměla zcela změnit svůj život.

Cameron Douglas a Michael Douglas se pro ABC News společně rozpovídali o minulosti, vězení, drogové závislosti a jejích příčinách. Odhalili tajemství, která měla zůstat světu skryta. Ačkoliv dnes žije Cameron spořádaným životem a s otcem má skvělý vztah, některé jizvy se zřejmě nikdy nezahojí.

Psychické potíže se u Camerona poprvé objevily, když mu bylo 7 let. Tehdy zjistil, že Michael podvádí jeho matku s jinou ženou. Během večírků v jejich domě se navíc často setkával s drogami. „Když mi bylo 13, už jsem pravidelně kouřil marihuanu. Když mi bylo 15, začal jsem šňupat kokain, v 17 jsem začal s pervitinem, v 19 jsem si začal kokain aplikovat nitrožilně a to vedlo k tomu, že jsem ve 26 letech začal s heroinem,“ uvedl Cameron v rozhovoru.

S Diandrou Luker, Cameronovou matkou, byl Michael Douglas ženatý v letech 1977 - 2000. Byla to právě ona, kdo Cameronovi prozradil, že i Michael užíval drogy, a řekla mu vše o jeho aférách s jinými ženami. To u něj vedlo k přejídání a k depresím, ke spánku se prý dlouhodobě přiváděl pláčem. Sám tvrdí, že v určitém období byl velmi blízko smrti.

Michael Douglas uznal, že nebyl tím nejlepším otcem. „Kariéra pro mě byla na prvním místě, před rodinou. Mé manželství nebylo ideální, a tak jsem utíkal do práce. Měl jsem se víc soustředit na svou rodinu, ale nedokázal jsem to. Byl jsem zrovna v nejlepších letech své kariéry a snažil jsem se vystoupit ze stínu mého slavnějšího otce,“ řekl Michael.

Cameron prozradil, že závislost na heroinu u něj vedla ke kolapsu žil v rukou. Proto, aby uspokojil svou touhu po droze, si ji začal aplikovat do jiných míst, například i do krku. Jeho otec se dlouhé roky snažil ho závislosti zbavit a přemluvit ho k léčení, bylo to ale k ničemu. Došlo to do fáze, kdy ho úplně odstřihl. „Myslel jsem si, že o Camerona přijdu, že zemře. Už jsem neměl na to se dál jakkoliv zapojovat, vnášet do toho své pocity,“ uvedl Douglas.

Michaelův syn přišel po odstřižení od otce i o peníze. Aby měl na drogy, vykradl se zbraní v ruce obchod. Proto byl odsouzen k 7 letům ve vězení. Právě za mřížemi se dozvěděl, že jeho otci byla diagnostikována rakovina hrtanu ve 4. stadiu. V tu chvíli si uvědomil, že chce změnit svůj život. Díky pobytu v cele přestal s drogami, začal meditovat a přehodnotil priority. Michael Douglas byl vyléčen a nyní se svým synem skvěle vychází. Je navíc i dobrým dědečkem téměř dvouleté Lue Izzy Douglas.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy