Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Mišík junior se spojil se zpěvačkou Debbi a natočili song. Má tohle mezinárodní úroveň?

Andílek na nervy je nový film, který půjde do kin za měsíc. Ústřední duet si k ní střihl Adam Mišík a Debbi. Adam si ve filmu také zahrál jednu z hlavních rolí – vedle Miroslava Vladyky, Lindy Rybové nebo Petry Černocké.

Deborah Kahl (22), kterou znáte jako Debbie, je česko-německá zpěvačka, která se pokoušela prosadit v první řadě ČeskoSlovenské SuperStar. Vypadla velmi brzy a i přesto se jí dnes daří mnohem lépe než ostatním účastníkům, kteří si užili svých pět minut slávy a zase zapadli.

Adam Mišík (18) je mladším synem hudebníka Vladimíra Mišíka a částečně se rozhodl jít ve stopách svého otce jako zpěvák a kytarista, ačkoliv hudebním směrem se pánové diametrálně liší. V anketě Český slavík Mattoni 2013 se stal Adam objevem roku a v říjnu roku 2014 pokřtil právě s Debbi své album.

Teď se tahle dvojka spojila, aby nazpívala duet k filmu. Song se celkem povedl, i když spíše se dá zařadit do kategorie – nepotěší, neurazí. Je cítit, že se jedná o píseň filmovou, i tak se nám ale líbí, že roste generace zpívající anglicky takovým způsobem, že vám u toho neteče krev z uší.

Adamova tvorba je zaměřena kompletně na teenagery, což není nic špatného, protože sám je v tomto věku a umělec by mě zpívat o věcech, kterým rozumí, sám je prožil, případně prožívá. Ne vždy jsme nadšeni z toho, co vytváří, a například song Viva la Vida, který Mišík přezpíval, nás hodně nadzvedl ze židle.

Na druhou stranu si nás Adam na dlouhou dobu získal tím, jak dospěle se ke kritice postavil. Autorce tehdejšího textu zavolal, popovídal si s ní o tom, co se jí konkrétně nezdá, pozval ji na svůj koncert, kde jí chtěl dokázat, že to vždycky není tak špatné, a nakonec se slušně rozloučil. Nebudeme si nic nalhávat, škola otce, který byl sám velkou celebritou a ví, jak se jedná, je z Adama cítit a je to dobře.

Ať už Adam nebo Debbi, oba jsou to mladé duše jednoho z nejtvrdších odvětví na světě a ač se to tak nemusí jevit, ustát šoubyznys po stránce psychické a i té fyzické, kde do noci koncertujete, přejíždíte z místa na místo, neustále zkoušíte, hrajete, ať je teplo, nebo prší, je srovnatelné s tvrdou dřinou ve fabrice a za pozlátkem, které jde vidět, je tvrdá práce, jež často vidět není. Být u toho nohama na zemi s pokorou se zadaří jen pomálu umělcům.

Co říkáte na nastupující generaci vy? Jak se vám líbí hudba, která bude znít českým éterem po odchodu stálic a matadorů, kteří jsou na výši dnes?

Související články

Další články