Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Syn Lance Armstronga byl zadržen: Měl znásilnil náctiletou dívku pod vlivem

Syn Lance Armstronga byl zadržen: Měl znásilnil náctiletou dívku pod vlivem
Zdroj: Archiv Lance Armstronga
+ Další fotografie
Znásilnění
Rodina Lance Armstronga musí řešit další skandál. Tentokrát se netýká slavného cyklisty, ale jeho syna. Nyní jednadvacetiletý Luke měl v roce 2018 údajně znásilnit tehdy šestnáctiletou dívku, zatímco byla opilá. Armstrongův právník ale tvrdí, že Luke byl s dívkou v partnerském vztahu.

Luke Armstrong (21), syn slavného cyklisty Lance Armstronga (49), byl zadržen v úterý v Texasu, téměř tři roky poté, co měl údajně znásilnit opilou šestnáctiletou dívku. Syn dopingového hříšníka nyní čelí obvinění ze sexuálního napadení dítěte. Dívce totiž v té době bylo šestnáct let, ve státě Texas je ale sex povolen až od 17 let.

Obvinění na mladého Armstronga podala sama dívka, která vše policii nahlásila v listopadu loňského roku. Vyšetřovatelům podle spisu řekla, že požádala Luka, aby ji vyzvedl poté, co se opila na party. Tehdy osmnáctiletý mladík si dívku odvezl do domu svého otce, kde ji měl údajně znásilnit.

Nejmenovaná oběť zároveň vypověděla, že cestu do sídla si nepamatuje a probudila se, až když ji Luke sexuálně napadl na gauči. Jak se uvádí v oficiálním spisu, dívka o údajném styku pověděla šesti lidem, přičemž jednomu řekla, že byl dobrovolný. Dalším čtyřem ale sex popsala jako nedobrovolný. Dva z těchto čtyř lidí přitom uvedli, že dívka plakala a měla noční můry i po letech od údajného útoku.

Právník tvrdí, že obviněný s dívkou chodil

Právník Luka Armstronga ale tvrzení dívky označil za nepravdivé. Podle právního zástupce univerzitního hráče amerického fotbalu údajná oběť se synem účastníka několika závodů Tour de France chodila. A to dokonce několik měsíců.

"To, co se stalo před třemi lety na střední škole, nebyl zločin a nebyl to sexuální útok,“ řekl Randy Leavitt, právník Luka Armstronga, a zároveň dodal, že se jednalo o konsensuální vztah mezi dvěma mladými lidmi, přičemž oba nakonec šli každý svou cestou. Advokát také upozornil, že je zvláštní, že dívka obvinění vynesla až o tři roky později. "Je jisté, že řádný a důkladný právní proces Luka očistí,“ dodal právník.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy