Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Syn krále písničkářů Nedvěd mladší zkolaboval a skončil na psychiatrii. Co se stalo?

František Nedvěd mladší zkolaboval.
Zdroj: reprofoto youtube.com, profimedia.cz

Syn známého písničkáře Františka Nedvěda, František mladší, nezvládl některé problémy v životě a podle serveru Blesk.cz skončil na psychiatrii.

Čtyřicetiletý muž začal trpět neúnosnými stavy úzkosti a panickými ataky. „Měl nějaké trable s děvčaty, a tak se to na něj trochu sesypalo, ale stojíme plně při něm a celá rodina ho podporuje,“ řekl Blesk.cz otec Nedvěd. František Nedvěd mladší se „prý na psychiatrii neléčí poprvé“: nemoc se projevuje silnou úzkostí až hrůzou, která vzniká náhle, většinou bez zjevné příčiny. Je doprovázena výraznými tělesnými příznaky a má vliv na následné chování: člověk se snaží ze situace utéci, později se vyhýbá místům, kde paniku prožil, nebo má strach, že by se mohla znovu objevit. Vždy, když ho přepadnou psychické problémy, vyhledá odborníka.

Co jsou to panické ataky?

Jde o stav, který provází silná úzkost. Postižený má pocit, že každou chvíli dostane infarkt, začne se potit, špatně se mu dýchá, motá se mu hlava. Člověk se pak začne místům, kde ho tyto stavy postihnou, záměrně vyhýbat, což je ale chyba. Nejprve je zapotřebí vyhledat lékaře psychiatra, který předepíše medikaci, a zároveň je třeba intenzivní psychoterapií hledat příčinu těchto stavů. Jakmile se pacientovi trochu uleví, je potřeba, aby se postupně vracel na místa, kde ho panické ataky postihly, a uvěřil, že se s ním nic vážného neděje.

Související články

Další články