Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Syn herečky Hüttnerové o dětství ve slavné rodině: Nevzali mě na DAMU, spoléhal jsem na své jméno, kaje se Rajmont

+ Další 4 fotografie

Herec a promotér Matouš Rajmont zavzpomínal na dětství ve slavné rodině. Syn herečky Ivy Hüttnerové a zesnulého režiséra Ivana Rajmonta sice přirozeně pokračuje ve šlépějích svých rodičů a herectví se věnuje již od dětství, ale na DAMU se nikdy nedostal. V pořadu eXtra Host přiznává, že tenkrát spoléhal na své příjmení a přípravy na přijímačky zkrátka podcenil. “Táta byl režisér, v té době byl už v Národním divadle. Říkal jsem si, že to prostě půjde. Puberťák, hloupost strašná. No nedal jsem to,” říká.

Matouš Rajmont (49) se vydal tak trochu po své ose a věnuje se převážně vlastnímu podnikání. Právě on stojí jako promotér třeba za legendárním a dnes již tradičním galavečerem s názvem Boxing Lucerna. Přesto cestu, kterou nastolili jeho slavní rodiče, neopustil.

Herectví se věnuje od dětství

Jako syn herečky Ivy Hüttnerové a zesnulého českého režiséra Ivana Rajmonta má přirozeně i umělecké ambice. Herectví se věnuje už od dětství, jako kluk se objevil třeba ve známém snímku Pětka s hvězdičkou z roku 1985. “Nedávno jsem se viděl v televizi v jednom černobílém filmu, říkal jsem si, že to už asi točím dlouho,” směje se nyní Matouš v pořadu eXtra Host, ve kterém zavzpomínal na dětství ve slavné rodině. Rozhovor si můžete pustit v náhledovém videu.

Zpívám hůř než Sagvan Tofi, směje se Rajmont

Matouš se jako teenager pokoušel dostat i na DAMU, ale neúspěšně. Nepomohl mu ani fakt, že v porotě tehdy seděl jeho otec. “Chtěl jsem říct, že to bylo tím, že zpívám hůř než Sagvan Tofi, ale on zpívá stokrát líp než já. Nikdo nezpívá hůř než já, nevím, jak se to stalo, ale prostě nezazpívám ani tón. To je hned nějaká jen 50 % šance na úspěch,” rozpovídal se.

Jako teenager spoléhal na jméno rodičů, nyní se kaje

Větší vinu dává ale svému přístupu. Matouš zpětně přiznává, že tehdy zkrátka tak trochu spoléhal na své jméno. “Abych si mohl věřit aspoň herecky, to bych se musel líp připravit. Já jsem žil v domnění, že když jsem Rajmont, tak to půjde. Puberťák, strašná hloupost. No nedal jsem to,” dodal.

Zpětně by však nic asi neudělal jinak, nelituje toho. Herectví bere jako koníček a dnes ho můžeme vidět především v seriálových rolích, kde se většinou představuje v pozici padoucha - bývá třeba vymahač, vrah nebo lichvář. “A ještě i gynekolog,” směje se Matouš. Souhrn svých rolí sdílel s humorem i na svém Instagramu. Celý rozhovor, kde se rozpovídal o tom, jak jako dítě trávil čas s rodiči na place, nebo o již zmiňovaném galavečeru, za nímž stojí jeho jméno, si můžete přehrát níže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy