Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Syn Heleny Růžičkové doplatil na obezitu. Vážil až 300 kilo, jednou se zasekl ve sprše

Jiří Růžička jako tlustý Josef ve filmu Slunce, seno a pár facek.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Dalších 6 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Kdyby herec Jiří Růžička žil, dnes by oslavil 67. narozeniny. Zemřel však už v roce 1999, ve svých třiačtyřiceti letech. Trpěl velkou nadváhou a v jednu dobu vážil téměř 300 kilo. S tím souvisely i vleklé zdravotní problémy. Jak před časem uvedla pro deník Blesk jeho matka herečka Helena Růžičková, jednou se dokonce nemohl během natáčení v Itálii dostat ze sprchy.

Oblíbený herec Jiří Růžička byl synem herců Jiřího a Heleny Růžičkové. I on šel v hereckých stopách svých rodičů. Chtěl studovat na DAMU, na kterou se ale nedostal, a tak se nakonec rozhodl pro ekonomku, po jejímž absolvování chvíli pracoval jako prodavač.

Role Jiřího Růžičky

Už jako roční chlapeček se objevil ve snímku Bomba. Nejvíce ho bylo vidět po boku maminky a herečky Heleny Růžičkové, se kterou vystupoval i na zájezdech. Na svém kontě má role ve filmech a seriálech, jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, S čerty nejsou žerty, Trhala fialky dynamitem, Fontána pro Zuzanu 2 nebo nezapomenutelná trilogie Slunce, seno.

Málokdo mohl Jiřího Růžičku přehlédnout, protože v jednu dobu vážil i téměř 300 kilo. Jeho postava mu jako herci dodávala na komičnosti, kterou dokázal využít ve svůj prospěch. Nadměrná hmotnost mu však v jeho skutečném životě způsobovala obrovské zdravotní potíže.

Jak zemřel Jiří Růžička?

Jak píše web Novinky, v roce 1996 Jiřímu Růžičkovi praskl doma vřed na dvanácterníku a po velkých komplikacích ho nakonec sanitka přepravila do nemocnice, kde se jeho stav stabilizoval. Jenže v souvislosti s jeho extrémní nadváhou začaly přicházet další zdravotní potíže. Během dvou let vystřídal snad dvacet nemocnic, ústavů a sanatorií. Prodělal několik infarktů, mrtvic a musel se učit i znovu mluvit. Byl závislý na pomoci druhých a 20. února roku 1999 vydechl v nemocnici naposledy. Bylo mu jenom 43 let.

„Byli jsme s Jirkou takoví plnoštíhlí, tedy více plno než štíhlí,“ citoval slova Heleny Růžičkové po smrti syna deník Blesk, když vzpomínala na italské natáčení Slunce, seno, erotika. „V Itálii měli sprchové kouty postavené pro hubené Italy. Takže Jirka se do něj napasoval, vešel se, ale jak na sebe pustil horkou vodu, tak nějak nabobtnal… Já byla v zoufalý situaci, on zůstal nahej ve sprše, ze který se nemohl dostat,“ smála se.

Za svůj celkem krátký život se sympatický herec stihl třikrát oženit. Jeho poslední manželkou byla Helena, se kterou měl dcery Lucii a Kamilu. Po osmi letech se ale pár rozvedl. Důvod? Dlouhotrvající nedorozumění mezi oběma Helenami - manželkou i matkou, které se neustále stupňovalo.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy